کد خبر: ۵۱۵۸۰
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۶
تدبیرنو،نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای و براساس لایحه مالیات بر ارزش افزوده، سهم شهرداری کلانشهرها و سایرشهرها، روستاها، دهیاری ها و عشایر از حقوق گمرکی کالاها را مشخص کردند.

نمایندگان در نشست علنی 26 فروردی مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی  فصل معافیت های لایحه مالیات بر ارزش افزوده و با رأی گیری به صورت قیام و قعود ماده 48 آن را به تصویب رساندند.

براساس ماده 48 لایحه مذکور؛ معادل دوازده در هزار ارزش گمرکی کالاهای وارداتی که حقوق ورودی آنها وصول می شود، توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور (سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور) واریز شده تا به نسبت سیزده درصد (۱۳%) کلانشهرها، سی و پنج درصد(35%) دهیاری ها و روستاهای فاقد دهیاری و عشایر و پنجاه و دودرصد(۵۲) سایر شهرداری ها و بر اساس شاخص هایی که با پیشنهاد وزارت کشور به تصویب هیأت دولت می رسد، صرف کمک و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری ها و دهیاری ها گردد.

به موجب این مصوبه وزارت کشور مکلف است وصولی هر ماه را تا پانزدهم ماه بعد براساس سهم های تعیین شده به حساب شهرداریها و دهیاریها واریز نماید و هرگونه برداشت از حساب تمرکز وجوه به جز پرداخت به شهرداری ها و دهیاری ها ممنوع است.

نام:
ایمیل:
* نظر: