کد خبر: ۵۱۵۱۷
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۶
بعد از شروع جدال رسانه‌ای میان روسیه و سوریه، بسیاری از تحلیلگران این ادعا را مطرح کردند که این جدال با موافقت ضمنی نهاد‌های رسمی این دو کشور شروع شد. چرا که بدون موافقت ضمنی این نهادها، امکان انتشار چنین انتقاداتی وجود ندارد. به عبارت دیگر، این دو کشور تصمیم گرفته اند از طریق رسانه‌ها به یکدیگر پیام بفرستند. صحت و سقم این ادعا هنوز مشخص نیست. اما به نظر می‌رسد دو کشور تصمیم گرفته اند به تنش رسانه‌ای خاتمه دهند.
پی انتشار گزارش‌های انتقادآمیز علیه دولت سوریه در رسانه‌های روسی، محافل سیاسی و رسانه‌ای در دمشق، در اقدامی متقابل، از سران روسیه انتقاد کردند و حتی آن‌ها را به اخراج نیرو‌های روسی از سوریه تهدید کردند.
در حالی که روسیه و سوریه در سطح رسمی اظهارنظر مناقشه‌برانگیزی درباره یکدیگر بیان نمی‌کنند، رسانه‌های آن‌ها درگیر یک جنگ لفظی کم سابقه شده اند. چندی پیش، برخی رسانه‌های روسی در اقدامی غیرمنتظره شروع به انتقاد از دولت سوریه و رئیس جمهور این کشور کردند. حالا، برخی محافل سیاسی در دمشق، به این انتقادات پاسخ تندی می‌دهند.

تک روسی

جدال رسانه‌ای روسیه و سوریه زمانی آغاز شد که یک رسانه غیر رسمی روسی به اسم «خبرگزاری فدرال روسیه» سلسله‌ای از گزارش‌ها منتشر کرد که در آن‌ها از فساد ادعایی در دولت سوریه و عملکرد بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در اداره کشور، به تندی انتقاد می‌شود. در این گزارش‌ها ادعا می‌شود که فساد اقتصادی در دولت سوریه زیاد است و بشار اسد کنترل چندانی بر کشور ندارد. این خبرگزاری، رسمی نیست، اما از آنجا که مالک آن به کاخ کرملین نزدیک است، گزارش‌های آن بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد.

خیانت پوتین به اسد و ایران
نام:
ایمیل:
* نظر: