کد خبر: ۵۰۷۰۲
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
دادستان گناوه اعلام کرد:
تدبیرنو،شنیده شده برخی بیماران کرونایی قرنطینه شده در خانه پیش از اتمام مهلت قرنطینه از منزل خارج و در شهر گناوه حضور یافته‌اند.
براساس پروتکل های وزارت بهداشت، بیماران قطعی کرونا پس از حدود یک هفته بستری بودن در بیمارستان و دریافت درمان ها، به قرنطینه و نقاهتگاه منتقل می شوند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ طی هفته های گذشته، قرنطینه این بیماران در منازل شان بوده که احتمال سرایت آلودگی به سایر اعضا را هم پیش آورده است، از این رو در راستای سیاست وزارت بهداشت مبنی بر جدا بودن قرنطینه بیماران کرونایی از منازل، در برخی شهرهای استان نظیر گناوه سالن های ورزشی به این منظور آماده شده است.

شنیده شده برخی بیماران کرونایی قرنطینه شده در خانه پیش از اتمام مهلت قرنطینه از منزل خارج و در شهر حضور یافته‌اند.

در همین خصوص دادستان عمومی و انقلاب گناوه گفت: ترک قرنطینه توسط بیماران کرونایی در این شهرستان جرم است و مجازات حبس دارد.

احمدرضا دامی افزود: ترک قرنطینه توسط بیماران کرونایی بدون اجازه متولیان درمان تهدید و خطر علیه بهداشت عمومی به شمار می‌آید و با آنان برخورد خواهد شد.

وی اظهارداشت: بیمارانی که خودسرانه قرنطینه را ترک کنند علاوه بر قرنطینه اجباری برای آنها پرونده قضائی تشکیل می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب گناوه یادآور شد: شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در صورت چنین اقدامی توسط بیماران کرونایی موضوع را به دادستانی گزارش کنند تا برخورد قانونی در کوتاه‌ترین زمان صورت گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: