کد خبر: ۵۰۶۷۸
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸
در دومین روز متوالی؛
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر در ۴۸ ساعت گذشته تغییری نکرده است گفت: تاکنون از ۵۵ نفر بیمار کرونایی استان بوشهر ۴۷ نفر درمان شده‌اند.
سعید کشمیری ظهرامروز در جمع خبرنگاران با قدردانی از مشارکت مردم در امر مبارزه با ویروس کرونا اظهار داشت: تنها راه مصون ماندن از بیماری کرونا رعایت موارد بهداشتی و پرهیز از سفر و در خانه ماندن است.

وی، با تاکید بر این نکته که سالمندان در معرض شدید پذیرش ویروس کرونا قرار دارند بیان کرد: با رعایت موارد یاد شده ناقل ویروس کرونا به سالمندان نباشیم  و پرهیز از منزل رفتن آنها باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه جان همه انسان‌ها باید برایمان مهم باشد تصریح کرد: با تردد غیرضروری جان کسی را به خطر نیندازیم و در این راستا نباید سفیر مرگ و بیماری برای هم‌وطنان باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت را در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی دانست و گفت: در تجمع نگرانی‌هایی وجود دارد چراکه تجمع سبب شعله‌ور شدن ویروس کرونا می‌شود و اگر این بیماری گسترش پیدا کنند ممکن است قابل جبران نباشد.

کشمیری با تاکید بر مشارکت در طرح ملی غربالگری تشخیص کرونا افزود: هم‌وطنان با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir در طرح غربالگری الکترونیکی تشخیص کرونا شرکت کنند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان بوشهر تغییری نکرده است خاطر نشان کرد: در 48 ساعت گذشته تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان بوشهر تغییر نکرده و اکنون 55 نفر به کرونا مبتلا و 47 نفر درمان شده‌اند و در خانه قرنطینه هستند.

وی بابیان اینکه  اکنون66 نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: از این  تعداد 4 نفر کرونایی هستند که  در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود قرار دارند.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به  زمان جواب آزمایشات ارسالی  به تهران پرداخت و خاطرنشان کرد: با توجه به لغو برخی پروازهای به تهران، نمونه‌های‌ آزمایش بیماران  مشکوک به کرونا از استان بوشهر به‌صورت زمینی به تهران ارسال‌ می‌شود که نتایج آزمایش‌های 2 روز اخیر با تأخیر اعلام خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: