کد خبر: ۵۰۶۷۵
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
تدبیرنو،راننده‌ای که دو نیروی کنترل کننده خودروها در ورودی شهر دیر را زیر گرفته بود، دستگیر شد.
 دادستان انقلاب اسلامی شهرستان دیر گفت: راننده وانت سایپا با پلاک غیر بومی، دو تن از نیرو‌هایی را که در محل ایست و بازرسی غربی شهر دیر در حال کنترل خودرو‌ها با پلاک‌های غیر بومی و جلوگیری از ورود آنان به داخل شهر برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ویروس بودند، به طور عمدی زیر گرفت و آنان را مصدوم کرد.

اکبر احمدی افزود: ماموران نظامی وانتظامی حاضر در محل بلافاصله راننده خودرو سایپا را دستگیر کردند و برای برخورد قانونی لازم و قاطع به مقام‌های قضایی تحویل دادند.

او ادامه داد: ﻫﺮ ﮔﻮﻧﻪ ﺣﻤﻠﻪ ﯾﺎ ﻣﻘﺎﻭﻣﺘﯽ ﮐﻪ ﺑﺎ ﻋﻠﻢ ﻭ ﺁﮔﺎﻫﯽ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻣﺄﻣﻮﺭان ﺩﻭﻟﺖ هنگام ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻭﻇﯿﻔﻪ ﺁﻧﺎﻥ ﺑﻪ ﻋﻤﻞ ﺁﯾﺪ، ﺗﻤﺮﺩ ﻣﺤﺴﻮﺏ ﻣﯽﺷﻮﺩ ﻭ ﻣﺠﺎﺯﺍﺕ ﺁﻥ بر اساس ماده ۶۰۷ قانون مجازات اسلامی ۶ ماه تا یک سال حبس است و چنانچه علاوه بر تمرد مرتکب جرم دیگری هم شده باشد به مجازات هر دو جرم محکوم می‌شود.

 دادستان انقلاب اسلامی شهرستان دیر بیان کرد: کنترل بیماری و غربالگری ویروس کرونا در این شهرستان با نظارت بر مبادی ورودی با کمک نیرو‌های سپاه، انتظامی، شبکه بهداشت، نیرو‌های مردمی در قالب هلال احمر و بسیج انجام می‌گیرد.

احمدی با بیان اینکه کنترل راه‌های ورودی به شهرستان دیر تعطیل نخواهد شد، گفت: با تشکر از نیرو‌های مردمی از آنان دعوت می‌شود در قالب نیرو‌های هلال احمر و بسیج کمک کنند تا ضمن جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی بتوانیم از نیرو‌های مستقر به صورت قاطع حمایت کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: