کد خبر: ۵۰۶۷۳
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
تدبیرنو،در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نقاط مختلف به ویژه مراکز پرتردد شهر بوشهر به صورت گسترده و مداوم با ماشین آلات مکانیزه ضدعفونی می‌شود.
عبدالله کردگار  با بیان اینکه مقابله با ویروس کرونا یکی از سیاست‌ها و طرح‌های مهم شهرداری بوشهر است اظهار داشت: در این راستا تیم‌های ویژه و آموزش دیده پسماند شهرداری بوشهر شبانه‌روزی در مقابله با ویروس کرونا تلاش می‌کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بوشهر با بیان اینکه پاکبانان روزانه افزون بر 200 تن زباله از سطح شهر بوشهر جمع‌آوری و دفن می‌کنند افزود: 400 پاکبان در امر تنظیف و جمع آوری زباله‌ها از سطح شهر تلاش می‌کنند که در راستای مقابله با ویروس کرونا آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

وی، با اشاره به شستشوی شهر به صورت مستمر و شبانه‌روز گفت: 65 تا 70 ماشین برای حمل زباله و شستشوی سطح شهر بوشهر شبانه‌روز فعالیت می‌کنند که شش ماشین آن در امر شستشو و ضدعفونی فعال هستند.

کردگار از تعطیلی بازیافت زباله‌ها در سطح شهر خبر داد و بیان کرد: 8 ایستگاه بازیافت زباله در شهر بوشهر در راستای مقابله با ویروس کرونا تعطیل شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بوشهر با اشاره به ضدعفونی شهر بوشهر افزود: تاکنون افزون بر 60 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده در شستشوی شهر بوشهر در راستای مقابله با ویروس کرونا مصرف شده  و این در حالی است که در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نقاط مختلف به ویژه مراکز پرتردد شهر بوشهر به صورت گسترده و مداوم با ماشین آلات مکانیزه ضدعفونی می‌شود. 

وی، از خرید دستگاه مه‌پاش برای ضدعفونی شهر بوشهر خبر داد و بیان کرد:  به‌زودی دستگاه‌های مخصوص مه پاش برای ضدعفونی محیط داخلی و سطح شهر بوشهر بکارگیری می‌شود.

کردگار از جمع آوری افراد زباله‌گرد خبر داد و تصریح کرد: برخی افراد به بعضا اتباع بیگانه هستند برای جمع‌آوری برخی زباله‌ها اقدام  به زباله‌گردی می‌کردند که این افراد جمع آوری شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بوشهر مشارکت سپاه پاسداران، ارتش  و سایر نیروهای مسلح را در ضدعفونی مکان‌های مختلف شهر بوشهر را مورد اشاره قرار داد و افزود: کار ضدعفونی نقاط مختلف شهر بوشهربا همکاری نیروهای مسلح  با تجهیزات لازم در حال اجراء است.

وی، با اینکه اکیپ‌های پیاده در بوستان‌ها و فضای شهری که امکان تردد خودرو نبوده عملیات ضدعفونی  انجام می‌دهندگفت: گروه های مردمی در این راستا مشارکت و همکاری قابل توجهی با شهرداری داشته و بخشی از فضاهای شهری با مشارکت آنها ضدعفونی می‌شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: