کد خبر: ۴۸۷۹۶
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶
معاون وزیر کشور:
معاون اقتصادی وزیر کشور از رفع مشکلات واحدهای تولیدی خبر داد و گفت: در آینده نزدیک بیش از پنج هزار خودرو رسوبی در بنادر کشور تعیین تکلیف می‌شود.
۵۰۰۰ خودرو در بنادر تعیین تکلیف می‌شود/ رفع مشکل واحدهای تولیدی

به گزارش تدبیر نو، بابک دین‌پرست عصر پنجشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی اظهار داشت: سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نقش مهم و تأثیرگذاری در تأمین امنیت منطقه داشت.

وی از افتتاح طرح‌های متعدد اقتصادی در استان بوشهر با حضور رئیس جمهور خبر داد و اضافه کرد: این طرح‌های نقش مهم و اساسی در توسعه اشتغال در استان خواهند داشت.

معاون اقتصادی وزیر کشور بیان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار هیئت دولت تاکید ویژه‌ای داشتند که اجرای طرح‌های مهم و کلان در استان‌ها، شهرستان‌ها، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و برطرف کردن مسائل واحدهای مشکل‌دار در اولویت قرار گیرد.

وی اولویت‌های استان بوشهر را خط ریلی بوشهر - شیراز، منطقه ویژه اقتصادی شمال استان و منطقه آزاد تجاری صنعتی این شهر دانست و ادامه داد: اجرای طرح‌های اولویت‌دار در مدت دو سال تا پایان دولت یک فرصت طلایی برای استان‌ها است.

دین‌پرست خواستار تلاش مضاعف همه مسئولان برای اجرا و بهره‌برداری از پروژه‌های اولویت‌دار شد و تاکید کرد: هفت مأموریت ویژه برای فرمانداران کشور با محوریت رونق تولید تعریف و ابلاغ شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۴۳۱ فرمانداری سراسر کشور موظف هستند ضمن اجرای برنامه‌های تعیین شده، نسبت به حفاظت و صیانت از ظرفیت واحدهای تولیدی تلاش کنند.

معاون اقتصادی وزیر کشور با اشاره به راکد بودن ۲۱ درصد از واحدهای تولیدی استان بوشهر افزود: دو هزار و ۲۶ واحد تولیدی در سطح کشور در سال ۱۳۹۶ توسط بانک‌ها تملک شد که برخی از واحدهای تملک شده از انحصار بانک خارج شد و در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گرفت.

وی از کاهش ۳۴ درصدی واحدهای مشکل‌دار نسبت به سال ۱۳۹۱ بیان کرد: از هزار و ۱۲ واحد بالای ۶۰ درصد تا سه ماه سوم امسال ۱۴۳ واحد تکمیل شده است.

دین پرست با بیان اینکه کشتی‌های بالای ۱۵ هزار تن در اسکله بندر بوشهر نمی‌تواند پهلو بگیرد افزود: طرح لایروبی کانال دسترسی به بندر بوشهر در حال اجرا است که با تکمیل آن تا شش ماه آینده عمق این کانال به ۱۱ متر افزایش می‌یابد.

وی از تعیین تکلیف بیش از پنج هزار خودرو رسوبی در بنادر کشور در آینده نزدیک خبر داد و گفت: کشتی باری و مسافری گراندفری که برای فعالیت در بندر بوشهر پهلوگرفته است به سبب مشکلات سوخت یارانه‌ای از خردادماه تاکنون متوقف است که باید سریعاً تعیین تکلیف شود./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: