کد خبر: ۴۸۷۵۱
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
فرمانده سپاه شهرستان بوشهر خبر داد:
فرمانده سپاه شهرستان بوشهر از برگزاری بازسازی عملیات والفجر ۸ با حضور ۱۵۰ بازیگر بسیجی و در راستای برگزاری کنگره سرداران و ۲ هزار شهید این استان در بوشهر خبر داد.
عملیات والفجر ۸ با حضور ۱۵۰ بازیگر بسیجی در بوشهر بازسازی می‌شود

به گزارش تدبیر نو، سرهنگ غلامرضا شهابی ظهر دوشنبه در جلسه برگزاری بازسازی عملیات والفجر ۸ ضمن تسلیت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، اظهار داشت: عملیات والفجر ۸ که در آن رزمندگان استان بوشهر نقش بسزایی داشتند بازسازی می‌شود تا ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدا جوانان را نیز با رشادت‌های رزمندگان استان آشنا کنیم.

وی تصریح کرد: ۱۵۰ بازیگر بسیجی در اجرای این بازسازی همکاری دارند و این عملیات به مدت ۴ شب و در روزهای ۲۱ الی ۲۴ دی‌ماه ساعت ۱۹:۳۰ در محل نمایشگاه بین‌المللی برگزار می‌شود.

شهابی ادامه داد: عملیات والفجر ۸ منجر به فتح فاو شده است به همین جهت تصمیم گرفتیم امسال به منظور ترویج و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل آینده عملیات والفجر ۸ را برای جوانان بوشهری بازسازی کنیم.

فرمانده سپاه شهرستان بوشهر اضافه کرد: اگرچه بازسازی عملیات والفجر ۸ نسبت به عملیات اصلی با آن وسعت مقدور نیست اما به قدر وسع تلاش داریم که این عملیات را شبیه‌سازی شود.

وی با اشاره به اینکه بخش اول بازسازی فرهنگی است که به چرایی و چگونگی عملیات دفاع مقدس پرداخته می‌شود، یادآور شد: بخش دوم فاز اجرایی رزمایش است که اجرای کارهای رزمی، انفجار و تیراندازی که شبیه‌سازی در آن دوره است. انتقال نیرو، غواص و حرکات با قایق در این بخش اجرا می‌شود.

شهابی خواستار حضور پرشور مردم در این برنامه شد و گفت: مردمی که در این برنامه حضور دارند با شهدای عزیز و امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) تجدید میثاق می‌کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان بدانند با این جنایات نمی‌توانند خللی در اتحاد و همدلی مردم ایران در مقابله با استکبار ایجاد کنند و افزود: بخشی از تاریخ ایران دفاع مقدس است.

شهابی ادامه داد: وقتی‌که ملت ایران مورد ستم و تجاوز ایادی استکبار قرار می‌گیرد و با مقاومت ملت ایران روبرو می‌شود این زیباترین بخش دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را رقم می‌زند.

وی بیان داشت: دفاع مقدس یکی از بخش‌های ماندگار و نیز زرین‌ترین تاریخ انقلاب اسلامی است که بعدها و قطعاً نسل‌های آینده به این بخش از تاریخ انقلاب افتخار می‌کنند.

فرمانده سپاه شهرستان بوشهر با بیان اینکه رزمندگان استان بوشهر را با نام استکبارستیزی می‌شناسند چراکه پیشینه مبارزه مردم با استعمار سابقه طولانی دارد، خاطرنشان کرد: رزمندگان استان بوشهر به ویژه در عملیات‌های دریایی نقش مهم و حساسی داشتند و در این عملیات‌ها موفقیت‌های زیادی کسب کردند./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: