کد خبر: ۴۸۵۹۹
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر:
مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر از صادرات ۱۴ هزار تن میگوی پرورشی در بوشهر با انجام نظارت بهداشتی قرنطینه‌ای خبر داد.
۱۴ هزار تن میگوی پرورشی از بوشهر صادر شد/ انجام نظارت بهداشتی

به گزارش تدبیر نو،مرتضی بحرانی  اظهار داشت: با توجه به انجام تمامی نظارت‌های بهداشتی- قرنطینه‌ای در مجموعه دامپزشکی استان از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۴ هزار و ۹۰۰ تن میگوی پرورشی تازه و منجمد در قالب ۷۲۷ فقره گواهی بهداشتی بین‌المللی از استان بوشهر به سایر نقاط دنیا صادر شده است.

وی افزود: صادرات ۱۲ هزار و ۸۵۹ تن میگوی پرورشی منجمد به کشورهای مختلف دنیا از جمله ویتنام، هنگ کنگ، امارات، انگلیس، اسپانیا، عمان، لبنان، مالزی، هنگ کنگ، چین و تایلند و همچنین صادرات هزار و ۷۷۱ تن میگوی تازه به کشورهای قطر و امارات متحده عربی انجام شده است.

مدیر کل کل دامپزشکی استان بوشهر اضافه کرد: در طی دوره تکثیر و پرورش میگو در مرکز ملی بررسی و تشخیص بیماری‌های میگو ۵۴۲ مورد آزمایش PCR بر روی میگوهای پرورشی برداشت شده انجام شد.

وی ادامه داد: از هزار و ۳۳۰ نمونه ارسالی به آزمایشگاه کنترل کیفی مواد غذایی دامپزشکی استان بوشهر ۲۵ هزار و ۳۴۰ مورد آزمایش میکروبی و هزار و ۳۳۰ آزمایش شیمیایی بر روی میگوهای پرورشی فرآوری شده انجام شده است.

بحرانی تاکید کرد: روند فرآوری میگوهای پرورشی در کارگاه‌های فرآوری آبزیان همچنان ادامه دارد و در همین راستا اداره کل دامپزشکی استان بوشهر تعامل و همکاری قانونی در زمینه‌های بهداشتی و قرنطینه‌ای در تسهیل امور صادرات محموله‌ها با صادرکنندگان خواهد داشت./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: