کد خبر: ۴۸۵۳۹
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
تدبیرنو، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: انتشار بوی نامطبوع در شهر عسلویه یکی از مهمترین آلودگی‌های محیط زیست و سبب نارضایتی شهروندان می‌شود و در همین راستا محیط زیست استان بوشهر از منابع انتشار بوی نامطبوع در عسلویه شکایت کرد.
فرهاد قلی‌نژاد صبح امروز در بررسی وضعیت آلایندگی محیط زیست در عسلویه با بیان اینکه شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر همجوار تاسیسات صنایع نفت و گاز قرار دارند اظهار داشت: در این راستا در شهرستان‌های عسلویه و کنگان فازهای پارس جنوبی مستقر است که سبب بروز آلایندگی در این شهرستان‌ها شده است.

وی با بیان اینکه بی‌توجهی به اصول زیست محیطی سبب اشاعه انواع بیماری‌ها و به‌مخاطره انداختن حیات انسان می‌شود خاطرنشان کرد: داشتن پیوست‌های زیست محیطی برای پروژه‌های صنعتی، تولیدی به‌ویژه تاسیسات نفت، گاز و پتروشیمی امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

وی با بیان اینکه انتشار بوی نامطبوع در شهر عسلویه و کنگان یکی از مهمترین آلودگی‌های محیط زیست  است افزود: در برخی موارد شدت آلودگی سبب نارضایتی شهروندان می‌شود.

قلی‌نژاد افزود: طبق قوانین و مقررات هیچ واحد صنعتی مجاز به انتشار بوی نامطبوع نیست و باید واحدهای صنعتی برای کنترل بو دقت و نظارت لازم را به‌عمل آورند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از پیگیری قضایی و شکایت از انتشار بوی بد در شهرستان‌های عسلویه و کنگان خبر داد و گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در ماه‌های اخیر با بازدیدهای میدانی و بررسی‌های کارشناسی، منابع انتشار بوی نامطبوع را در شهرستان عسلویه و کنگان شناسایی و پیگیری لازم را با تعیین مهلت قانونی برای کنترل و رفع بوی نامطبوع تعیین کرده است.

وی با بیان اینکه پیگیری قضایی علیه یکی از عاملان انتشار بو در عسلویه آغاز شده است خاطرنشان کرد: در صورتی که واحدهای صنعتی مستقر در منطقه پارس جنوبی، نسبت به کنترل بو در مهلت مقرر اقدام نکنند با پیگیری قضایی وفق قوانین و مقررات فعالیت واحدهای آلاینده متوقف می‌شود.


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر به قانون در این عرصه پرداخت و افزود: انتشار بوی نامطبوع وفق قانون هوای پاک مصوب 1396 یکی از آلاینده‌های هوا بوده و انتشار بو تاثیرات نامطلوبی را بر سلامت شهروندان و محیط زیست دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: