کد خبر: ۴۸۵۳۷
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
تدبیرنو، هنرمند کاریکاتوریست دشتستانی موفق به کسب مقام دوم جشنواره مداد قرمز شد.

به گزارش «تدبیرنو»؛ در آیین اختتامیه دومین جشنواره رسانه ای مداد قرمز هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، «ابوالقاسم طحانیان» مقام دوم رشته کارتون را کسب کرد.

این هنرمند جوان در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آثار ارسالی خود به این جشنواره عنوان کرد: موضوع اثر من کارکرد هلال‌احمر  بود؛ طرحی از پرچم هلال‌احمر که یک پنجره شده بود و از آسمان شب نوری تابیده بود بر روی یک کودک که در خرابه ای خوابیده و این نور تبدیل به چادر هلال‌احمر شده بود و جای امنی برای آن کودک که لبخند شیرین کودکانه ای بر لب داشت.

طحانیان با بیان اینکه اثر برگزیده کاریکاتور با سبک دیجیتال بوده است، افزود: ان‌شالله این اثر یکی از آثار نمایشگاه انفرادی آینده من در سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

به گزارش ایسنا، امسال ۳۴۲ نفر از فعالان عرصه فرهنگ و رسانه آثاری با محور موضوعات فعالیت های بشردوستانه و داوطلبانه، صلح و عدم تبعیض، امدادرسانی، تسکین آلام بشری در حوادص طبیعی مانند سیل و زلزله، و حوادث انسانی همچون جنگ را به جشنواره مداد قرمز ارسال کردند.

آیین اختتامیه دومین جشنواره رسانه ای مداد قرمز عصر روز شنبه ۷ دی ماه به مناسبت روز ملی ایمنی در برابر بلایای طبیعی (شانزدهمین سالگرد زلزله بم)، و در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: