کد خبر: ۴۸۵۰۶
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
همایش تجلیل از برترین‌های پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی استان بوشهر در کانون امام خمینی (ره) شهر بوشهر برگزار شد.
برترین‌های پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی استان بوشهر تجلیل شدند

به گزارش تدبیر نو، علیمراد کرمی مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر صبح شنبه در این همایش اظهار داشت: اولیا، معلمان و سرگروه‌های آموزشی در کنار دانش آموزان در روند اجرا و برگزاری جشنواره خوارزمی تلاش می‌کنند تا دانش آموزان بتوانند موفقیت کسب کنند.

وی با بیان اینکه جشنواره نوجوان خوارزمی تلفیقی از علم و عمل دانش آموزان را در بر می‌گیرد ادامه داد: با توجه به اینکه خلاقیت فاکتور بسیار مهمی در کسب موفقیت محسوب می‌شود دانش آموزان خلاق با داشتن ایده‌های نو و جذاب می‌توانند در این جشنواره موفق تر ظاهر شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر میزان مشارکت دانش آموزان در مرحله آموزشگاهی این جشنواره را در سال گذشته بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: بیش از ۵۹ هزار نفر از دانش آموزان استان در مرحله آموزشگاهی این جشنواره شرکت داشتند که با توجه به جمعیت دانش آموزی این دوره تحصیلی هر دانش‌آموز در بیش از یک محور شرکت داشته است.

کرمی افزود: دانش آموزان استان در سال تحصیلی گذشته در محورهای ادبیات فارسی و فعالیت‌های آزمایشگاهی رتبه اول کشوری و در سایر محورها رتبه سوم را کسب کردند و در سال جاری نیز امید است دانش آموزان استان رتبه‌های بهتری نسبت به سال گذشته کسب کنند.

وی خواستار همکاری دستگاه‌های اجرایی در اجرای جشنواره نوجوان خوارزمی شد و تصریح کرد: شرکت توزیع نیروی برق استان در پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی با آموزش و پرورش همکاری داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر خاطرنشان کرد: دانش آموزان موفق این جشنواره با داشتن ایده‌های نو سهم مهمی در پیشرفت آینده کشور خواهند داشت و با تفکر خلاق خود تغییرات مثبتی ایجاد خواهند کرد.

گفتنی است در پایان این همایش از ششمین جشنواره نوجوان خوارزمی در حضور مسئولان آموزش و پرورش استان و همچنین معلمان فعال این جشنواره و دانش آموزان برتر رونمایی شد./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: