کد خبر: ۴۸۵۰۰
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
با حضور فرمانده نیروی هوافضای سپاه؛
فرمانده سپاه ثارالله خارگ از برگزاری اجلاسیه شهدای دریایی جزیره خارگ در ۱۸ دی‌ماه با حضور سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه خبر داد.
 اجلاسیه شهدای دریایی جزیره خارگ ۱۸ دی‌ماه برگزار می‌شود

به گزارش تدبیر نو، سیروس حیاتی ظهر پنج‌شنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: جزیره مقاوم خارگ به تعداد روزهای جنگ شاهد حملات رژیم بعثی عراق بود و خارگ به‌عنوان نماد ایثار و مقاومت ایران اسلامی شناخته می‌شود.

وی افزود: خبرنگاران خارگ سهم بسزایی در شکل‌گیری فضاسازی در جزیره خارگ دارند، اجلاسیه شهدای دریایی جزیره خارگ در ۱۸ دی با حضور سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه و سردار رزمجو فرمانده سپاه امام صادق (ع) ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

حیاتی تصریح کرد: دفاع مقدس در جزیره خارگ به‌منزله یک دانشگاه بود، تفکرات انقلابی ایجادشده در جنگ باعث تشکیل روحیه جهادی در این جزیره شده است.

فرمانده سپاه خارگ اضافه کرد: جزیره خارگ از اهمیت و جایگاه بالایی برخوردار بوده و برنامه شهدای جزیره خارگ به اجلاسیه تبدیل شد که نشان از اهمیت بالای این رویداد است.

وی بیان کرد: در همین راستا طی یک برنامه‌ریزی مدون از ماه‌های گذشته با همکاری تمامی مسئولین جزیره حدود ۸ جلسه تخصصی برگزارشده است.

حیاتی با بیان اینکه نشر و توسعه فرهنگ دفاع مقدس و انتقال آن به نسل جدید این وظیفه بر دوش تمامی مسئولان است گفت: ظرفیت‌سازی خوبی در حوزه پیرامونی این اجلاسیه جهت مقابله با جنگ نرم صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: با توجه پیچیدگی‌های جنگ نرم باید الگوسازی مناسب در زمینه‌های ایثار و شهادت صورت پذیرد، رمز پیروزی ما در تمامی جنگ‌ها روحیه ولایت‌پذیری و ولایت مداری بود.

حیاتی اظهار داشت: مردم ولایت مدار جزیره خارگ در تمامی دوران انقلاب اسلامی ایران نقش‌آفرینی کرده‌اند و مطمئناً در این اجلاسیه منتظر حضور حماسی اهالی شریف خارگ هستیم.

وی تصریح کرد: آثار این اجلاسیه با برنامه‌ریزی صورت گرفته در حوزه تابلو شهدای والامقام جزیره ماندگار خواهد شد همچنین در روز اجلاسیه از سردیس سردار شهید اباش رونمایی می‌شود.

حیاتی افزود: امروز اگر شاهد این اتفاقات خوب در جزیره هستیم حاصل همدلی و هم‌افزایی تمامی مسئولین در جزیره خارگ است.

فرمانده سپاه خارگ خاطرنشان کرد: یک نمایشگاه با آثار ماندگار در حوزه ایثار و شهادت با همکاری نهادهای مختلف جزیره خارگ برگزار خواهد شد./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: