کد خبر: ۴۸۰۶۰
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۲
رئیس مرکز راهبردی سپاه:
رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه نگاه ما به خانواده شهدا نگاه محروم به دارا است گفت: خانواده شهدا و شهیدان نیاز به برگزاری یادواره ندارند.
شهدا و خانواده‌های آنها نیازی به برگزاری یادواره ندارند

به گزارش تدبیر نو، سردار علی اکبر احمدیان سه‌شنبه‌شب در یادواره ۷۷ شهید شهرستان کنگان و هفت شهید خوشنام و گمنام اظهار داشت: استقلال و آزادی از مهمترین پیام‌ها و ارزش‌های شهدا است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان ۴۰ سال است که تلاش دارند به کشور ضربه بزنند و به برکت خون شهدا موفق نمی‌شوند، افزود: فرهنگ ایثار و شهادت در این کشور نهادینه شده و هر قشر و گروهی را مدافع انقلاب کرده است.

رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه نگاه ما به خانواده شهدا نگاه محروم به دارا است خاطرنشان کرد: خانواده شهدا و شهیدان نیاز به برگزاری یادواره ندارند.

وی ادامه داد: افزود: برگزاری یادواره شهدا این است که چراغی که شهیدیان و خانواده معظم شهدا برای ما و برای خروج از ظلمات روشن کرده اند، روشن  و سرپا نگه داریم. این جامعه است که به برگزاری یادواره شهدا نیازمند است نه شهیدان که مقرب درگاه خداوند قرار دارند.

احمدیان با اعلام این که اگر بتوانیم در این یادواره‌ها، این ارزش‌ها را زنده نگه داریم آن زمان شهدا از ما راضی خواهند شد، ادامه داد: اگر یادواره شهدا برگزار می شود برای این است که با  برگزاری این یادواره ها، برای پاس داشت آرمان هایی است که شهدا برای آن قد علم کرده و جانشان را فدا کردند.

وی گفت: این ارزش‌ها همان آرمان‌هایی است که امام امت در سال ۴۲ اعلام و با وجود همه مشکلات آن را تا پیروزی انقلاب و حیات طیبه شان پس از پیروزی انقلاب استوار نگاه داشته و مقام معظم رهبری در طی ۳۰ سال گذشته در مقابله با استکبار جهانی آن را ادامه داده است.

رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به فشارهای مختلف داخلی و خارجی بر مقام معظم رهبری طی این ۳۰ سال، بیان کرد: این توطئه‌ها به گونه‌ای طراحی می شود که هر روز نظام را بر سر دوراهی و دغدغه ها قرار می دهد اما با درایت و مدیریت رهبر معظم انقلاب نه تنها این توطئه ها خنثی شده بلکه منویات معظم له سبب همراهی گسترده و بیشتر مردم شده است.

احمدیان با اشاره به ارزش‌ها و آرمان‌های امام امت و مقام معظم رهبری گفت: غبارزدایی از چهره مخدوش اسلام طی چندین قرن، ارائه مفاهیم اسلام ناب محمدی به مردم و توجه به مردم ارزش‌هایی است که امام راحل و مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشته و دارند.

وی با اشاره به متفاوت بودن نوع نگاه به شهیدان انقلاب اسلامی ایران با کشته شدگان جنگ در سطح دنیا، بیان کرد: کشته شدگان جنگ در سایر کشورهای دنیا از مواهب اخروی محروم هستند و تاثیرگذاری بر نظام حاکم و مردمانشان ندارند در حالی که شهدای انقلاب اسلامی دارای زندگی ابدی بوده و برکات خون آنها جامعه ما را متنعم ساخته است.

رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: یکی دیگر از از برکت خون پاک شهدا، می توان به تاثیرپذیری جنبش های آزادی بخش از یوغ استعمار اشاره کرد که نشان داده چگونه انقلاب ما با خون این شهیدان در گستره منطقه‌ای و جهانی سبب بیداری اسلامی و همه آزادی خواهان جهان شده است.

احمدیان ادامه داد: اگر دشمن در سند ۲۰۲۰ به دنبال حذف کلمه شهادت است بر این اساس  بوده تا استراتژی رهبر انقلاب که ملتی که شهادت دارد هرگز اسارت ندارد را حذف و دفاع از آرمان های انقلاب را از ما بگیرد./مهر


نام:
ایمیل:
* نظر: