کد خبر: ۴۷۸۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
تدبیرنو،رئیس کمیته داوران فوتبال ایران گفت: محمدحسین زاهدی فر داور دیدار استقلال و سپاهان، پنج هفته از قضاوت محروم خواهد بود.
در دقیقه ۵۱ بازی حساس تیم‌های سپاهان و استقلال محمدحسین زاهدی فر داور مسابقه از یک صحنه کاملا مشکوک پنالتی عبور کرد.

صحنه‌ای که در تصاویر آهسته تلویزیونی و همچنین عکس‌هایی که توسط عکاسان این بازی منتشر شد حاکی از برخورد کامل توپ به دست استنلی کی روش همراه بود.

 رسانه‌ها و کانال‌های خبری خیلی زود با نشر فیلم و عکس‌های مربوط به هند از پنالتی بودن این صحنه پرده برداری کردند,صحنه‌های داوری این مسابقه حساس و مهم در هفته دوازدهم لیگ برتر در روز‌های آینده به عنوان جنجالی‌ترین موضوع در رسانه‌ها و توسط کارشناسان و اعضای دو تیم مورد بحث قرار خواهد گرفت.

داور برازجانی فصل گذشته و در بازی برگشت لیگ هجدهم همین بازی را در نقش جهان سوت زد و در آن بازی هم یک صحنه مشکوک و بحث برانگیز وجود داشت.

هدایت الله ممبینی رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال که در برنامه سلام صبح بخیر حاضر شده بود، اعلام کرد: با قضاوتی که زاهدی فر در دیدار سپاهان مقابل استقلال انجام داده و باتوجه به اشتباهاتش، باید محرومیت پنج هفته‌ای را تحمل کند.

رئیس کمیته داوران در توضیح محرومیت زاهدی فر می‌گوید: طبق آیین نامه‌های فیفا و AFC با تمام داورانی که اشتباه تاثیرگذار در نتیجه مسابقه دارند، برخورد می‌شود. محرومیت ایشان ۵ هفته است. وقتی نمره داور از ۱۰ نمره، زیر ۷.۴ باشد، این داور در رده‌های پایین‌تر قضاوت می‌کند تا آمادگی ذهنی و روحی خود را به دست بیاورد و برگردد.

ممبینی در پاسخ به اینکه کمک داور و کمک داور پشت خط هم محروم شدند، گفت: آن‌ها هم چند هفته‌ای استراحت می‌کنند و در لیگ‌های پایین‌تر قضاوت می‌کنند. محرومیت کلمه خوبی نیست و من از استراحت استفاده می‌کنم. یک بازیکن هم اگر پنالتی را از دست بدهد محروم که نمی‌شود. شاید مربی او را در ارنج نگذارد یا تنبیهش می‌کند. داوران هم به استراحت می‌روند.

باشگاه استقلال مراتب اعتراض شدید خود را نسبت به داوری زاهدی فر به فدراسیون اعلام کرده و تصمیم او در صحنه هند کی روش را نه یک اشتباه که یک تخلف دانسته است.

 محمدحسین زاهدی فرد، داور جوان برازجانی لیگ برتر فوتبال ایران، به عنوان بهترین داور کشور در سال ۹۷ انتخاب شده بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: