کد خبر: ۴۷۷۱۱
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
رئیس هیئت کبدی استان بوشهر:
رئیس هیئت کبدی استان بوشهر گفت: ورزش کبدی در استان بوشهر توسعه می‌یابد.
ورزش کبدی در استان بوشهر توسعه می‌یابد

به گزارش تدبیر نو، محمد مظفری صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ورزش کبدی به تازگی در استان بوشهر شروع به فعالیت کرده و متاسفانه در بیشتر شهرستان‌های استان بدون هیئت است و تقریبا فعالیت نداشته است.

وی افزود: به علت نوپا بودن، تا پیش از این رشته ورزشی کبدی فقط در دو شهرستان بوشهر و گناوه فعالیت‌هایی محدود داشته که امیدواریم به زودی و با انتخاب روسای هیئت‌های کبدی شهرستان‌ها شاهد حرکت خوبی در این رشته ورزشی باشیم.

مظفری با بیان اینکه رشته کبدی ریشه در فرهنگ دیرین ایرانی دارد افزود: هم اکنون این رشته زیبا، قدرتی و پر از هیجان طرفداران زیادی در بین ورزشکاران دنیا پیدا کرده و در لیست بازی های المپیک نیز جای گرفته است.

رئیس هیئت کبدی استان بوشهر  با بیان اینکه  بازی های محلی استان بوشهر مثل «زو » و «اچ تی تی» شباهت‌های زیادی به این ورزش دارند گفت: استعدادهای خوبی در استان بوشهر در زمینه ورزش کبدی وجود دارد که انشاءالله با همکاری آموزش و پرورش و دانشگاه‌های استان بتوانیم آنها را کشف کنیم.

بر اساس حکم رئیس هیئت کبدی استان بوشهر، عباس موسوی نژاد به عنوان دبیر هیئت، الهام بهروزی نایب رئیس بانوان و سید محمد امین ریشهری به عنوان خزانه دار هیئت کبدی استان بوشهر انتخاب شدند./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: