کد خبر: ۴۷۶۶۲
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
تدبیرنو، آژیر مانور زلزله همزمان با سراسر کشور با حضور رئیس و معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش وپرورش و سایر مسئولان بخش در مدارس منطقه شبانکاره به صدا درآمد.

در یکی ازاین مانورها که در آموزشگاه شهید بحرانی برگزار شد رئیس آموزش وپرورش طی سخنانی گفت: آموزش وآمادگی همه دانش آموزان  برای محافظت از خود ودیگران در موقع وقوع زلزله بسیار اهمیت دارد زیرا می توان با این آموزش ها از جان و سلامت جسمی دانش آموزان و جامعه محافظت کنیم.

هوشنگ عباسی همچنین بیان داشت: کسب مهارت های لازم در جهت حفظ ارامش، پناه گیری ایمن، مواظبت ازخود و اطرافیان می تواند سریع ترین و آسان ترین راهکار برای پیشگیری از تلفات باشد.

سپس وی ابراز داشت: انتخاب مکان مناسب و به دور از گسل زلزله برای ساختن ساختمان ها، استحکام بخشی ساختمانها و رعایت اصول ایمنی از جمله راه های مهم برای مقابله با حوادث طبیعی از جمله زلزله می باشد.

همچنین در این مانور که در آموزشگاه شاهد متوسطه( اول) شهید اصغر بحرانی شبانکاره برگزار شد، سناریوی زلزله پرقدرت اجرا و دانش‌آموزان با نحوه پناه‌گیری در نقاط امن و بی‌خطر ساختمان مدرسه و نیز چگونگی کمک به همنوعان حادثه‌دیده در زمان وقوع زمین لرزه آشنا شده و مصدومان فرضی حادثه نیز پس از امدادرسانی اولیه و حمل با برانکارد در آمبولانس‌ مستقر در محل قرار گرفتند و همچنین عملیات اطفای حریق توسط دانش آموزان آتش‌نشان با موفقیت اجرا شد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: