کد خبر: ۴۷۶۶۱
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
تدبیرنو،بیست و یکمین مانور زلزله با شعار؛ « مدرسه ایمن، جامعه تاب آور » با حضور امام جمعه، بخشدار، شهردار، سرپرست اداره آموزش و پرورش، شورای اسلامی، دهیاری، مسئولین ادارات آب، برق و گاز، نیروی محترم انتظامی، حوزه بسیج دانش آموزی، مراکز بهداشتی درمانی، هلال احمر و ... در دبیرستان حجاب نظر آقا برگزار گردید.

درطیاین مراسم سرپرست اداره آموزش و پرورش منطقه سعدآباد در سخنانی گفت؛

با توجه به موقعیت کشور عزیزمان ایران و احتمال خطرات و حوادثی چون سیل و زلزله، لازم است همه افراد جامعه حداقل آموزش های لازم را بدانند تا در مواقع ضروری بتوانند از افزایش خطر و خسارات جلوگیری کنند

وی گفت؛

مانور زلزله نقطه آغاز تصمیم گیری های بهتر است. لذا باید با آموزش های درست و اصولی دانش آموزان، بهترین تصمیمات را عملیاتی کرد.

در ادامه علی پور افزود؛  هدف از برگزاری مانور زلزله که امروز به طور همزمان در مدارس سراسر کشور برگزار می گردد، تغییر و تبدیل رویکرد جامعه از حالت انفعال و کمک گیرنده در حوادث، به جامعه ای فعال که قادر است خود امدادی و دگر امدادی کند، است.

سپس ایشان اظهار نمود ؛ با تکرار و استمرار این آموزش ها و مانورها ترس ناشی از ناگهانی بودن زلزله و پیامدهای آن، مثل اضطراب، شوک و دلهره در بین دانش آموزان از بین رفته و ضمن حفظ آمادگی خود  و انتقال آموخته های خود به سایر اعضای خانواده، در هنگام وقوع زلزله، آرامش و خونسردی خود را برای تصمیم گیری و اجرای نکات ایمنی که مهمترین رکن نجات فرد و اجتماع است، حفظ می کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: