کد خبر: ۴۷۶۶۰
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
همزمان با سراسر کشور:
تدبیرنو، سیدحسن لواسانی فرد امروز در مانور زلزله در محل دبیرستان شهید بهشتی برازجان اظهار داشت: بیست و یکمین مانور سراسری زلزله طبق سند چشم انداز جمهوری اسلامی تا پایان سال 1404 امروز به صورت همزمان در تمامی مدارس کشور برگزار می شود.

وی گفت: هدف از برگزاری مانور زلزله در مدارس آمادگی ذهنی دانش آموزان برای مقابله با حوادث طبیعی و فراهم کردن زمینه ارتقاء آمادگی دانش آموزان و ترویج فرهنگ ایمنی در برابر زلزله می باشد.

مدیر آموزش و پرورش دشتستان تصریح کرد: این برنامه ملی همزمان با سایر نقاط کشور، با شعار مدرسه ایمن جامعه تاب آور، با همکاری و همراهی سایر دستگاه های مرتبط در مدارس دشتستان برگزار می شود.

لواسانی فرد ادامه داد: این مانور در 10 مدرسه دشتستان به صورت محله محور و در سایر مدارس، فرآیند پناه گیری طراحی، برنامه ریزی، آموزش و اجرا می گردد.

این مقام مسئول بیان داشت: در تمامی مدارس، کمیته مدیریت بحران و ایمنی با مسئولیت مدیر مدرسه راه اندازی شده و در جهت ترویج فرهنگ آمادگی در برابر زلزله و دیگر بلایای طبیعی کلاس ها و جلسات آموزشی برگزار می کند.

لواسانی فرد گفت: برای ترویج و گسترش آموزش های مقابله ای با زلزله، آموزش های لازم با کمک سازمان هلال احمر شهرستان به شکل عملیاتی در کلاس های درس آموزش داده می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: