کد خبر: ۴۷۵۸۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
معاون وزیر صمت:
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از فعال‌سازی ۸۰۰ واحد صنعتی غیرفعال در سال جاری خبر داد.
فعال‌سازی ۸۰۰ واحد صنعتی غیرفعال در سال جاری

به گزارش تدبیر نو، محسن صالحی‌نیا ظهر سه‌شنبه در بازدید از واحدهای صنعتی استان بوشهر اظهار داشت: در راستای فعال‌سازی واحدهای صنعتی و تولیدی تلاش‌های گسترده‌ای صورت گرفته است.

وی از بازگشت بیش از ۸۰۰ واحد صنعتی راکد و غیر فعال به چرخه تولید در هشت ماهه امسال خبر داد و اضافه کرد: سال گذشته نیز دو هزار واحد صنعتی غیرفعال به چرخه تولید بازگشته بود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به فعالیت بیش از ۴۴ هزار واحد تولیدی و صنعتی در ۸۴۰ شهرک صنعتی کشور افزود: ۲۲ درصد این واحدهای تولیدی به دلایل مختلف از جمله نقدینگی، مالیات و بیمه غیر فعال هستند.

وی از تلاش دولت برای ایجاد شرایط مناسب و فعال‌سازی این واحدهای راکد خبر داد و بیان کرد: در استان بوشهر ۱۹ شهرک صنعتی فعال است که تلاش داریم تا زمینه رونق این واحدها فراهم شود.

صالحی‌نیا از بررسی مشکلات و نیازهای واحدهای صنعتی در کارگروه‌های رفع موانع تولید استانی و حتی کشوری خبر داد و اضافه کرد: تلاش می‌شود تا از همه ظرفیت‌ها برای رفع نیازهای واحدهای صنعتی استفاده شود.

وی یکی از ظرفیت‌های مناسب برای رونق تولید و بهبود صنایع را توسعه خوشه‌های صنعتی دانست و خاطرنشان کرد: در سطح کشور ۹۹ خوشه صنعتی داریم که هدف‌گذاری ما برای ۴۰۰ خوشه صنعتی است./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: