کد خبر: ۴۷۵۷۶
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
تدبیرنو،فتح اله نوروزی صبح امروز در یادوراه شهدای فرهنگی و دانش آموزی شهرستان دشتستان در محل سالن اجتماعات دبیرستان دوره اول دخترانه رضوان ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز تشکیل بسیج اظهار داشت: بسیج و بسیجی نماد غیرت و تندیس پایداری است.

فرماندار دشتستان گفت: یکی از خصلت های بسیجیان دل در گرو تحقق اهداف و آرمان های امام و دل در گرو شعارهای حیات بخش انقلاب داشتن است.

رئیس شورای آموزش و پرورش دشتستان با بیان اینکه آشنایی با شهدا، زمینه ساز شناخت خود و هویتمان است تصریح کرد: تکریم شهدا و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها یک وظیفه و ضرورت غیر قابل انکار است. از این رو در برگزاری یادواره ها به ویژگی های شهدا توجه بیشتری شود.

نوروزی خدا محوری، عزت مندی و ذلت ناپذیری را از ویژگی های بارز شهدا دانست و افزود: با برگزاری یادواره های شهدا به خصوص در مدارس و تکرار و مرور شاخص های بارز شهدا، راه بکارگیری وِزگی های آنان در زندگی خود را فرا گیریم.

وی خاطر نشان کرد: شهدا در زمانی حساس تصمیم درست را گرفتند اند، ما نیز با خودسازی، یادگیری و آگاهی و الگوبرداری از آنان، توان تصمیم گیری در زمان های حساس را در درون خود پرورش دهیم.

این مقام مسئول یکی از بحث های اصلی برگزاری یادوراه شهدا را مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی خواند و تاکید داشت: دانش آموزان به عنوان سرمایه های اصلی و آینده سازان، وظیفه دارند بحث دشمن شناسی را در برنامه های داشته باشند.

فرماندار دشتستان دانش آموز موفق را کسی خواند که از فرصت ها به خوبی استفاده کند و اظهار داشت: اگر می خواهید رهرو شهدا باشید لازم است از فرصت ها استفاده کنید و با خلاقیت، نوآوری و پژوهش فرصت های جدید و مطلوب را برای خود فراهم نمایید.

نوروزی داشتن انگیزه برای دانش اموزان را مهم توصیف کرد و بیان داشت: انگیزه یک اصل است که شما دانش آموزان باید داشته باشید زیرا انگیزه اندیشه درست را به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: دانش آموزان باید با همت بلند، مسئولیت پذیری، مشارکت پذیری و مشارکت جویی و با بکارگیری خلاقیت و نوآوری راههای سریع رشد کردن و تبدیل تجسم های آینده به واقعیت را فرا گیرند.

فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش دشتستان نشاط و درس گرفتن از شکست ها را لازمه دوران مدرسه و جوانی دانست و آن را ضرورت یک مدرسه سالم خواند و  اظهار کرد: در مدرسه سالم به کرامت انسانی افراد توجه می شود و مدرسه با داشتن یک چشم انداز بلند مدت، هدف را برای همه روشن و مشخص می کند.

فتح اله نوروزی گفت: مدرسه سالم مکان رشد، توسعه و سرشار از همدلی، همکاری و صمیمیت است.

ستار یحیایی مدیر کانون بسیج فرهنگیان دشتستان و دبیر کمیته شهدای فرهنگی و دانش آموزی دشتستان نیز در این یادوراه به ارائه گزارشی از فعالیت های مدیریت آموزش و پرورش دشتستان در زمینه برگزاری یادواره های شهدا در مدارس و شهرستان داد.

 

شایان ذکر است در حاشیه این مراسم از خانواده شهیدان حسینی مقدم به عنوان خانواده ای که سه شهید فرهنگی و سه شهید دانش آموز دارد تجلیل به عمل آمد و سالن جلسات دبیرستان دخترانه رضوان به نام شهیدان حسینی مقدم نام گذاری گردید.

نام:
ایمیل:
* نظر: