کد خبر: ۴۷۵۴۱
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
به مناسبت هفته بسیج؛
به مناسبت هفته بسیج، همایش «مطالبه گری، بایدها و نبایدها» با حضور کارشناسان، اصحاب رسانه و فعالان اجتماعی در بوشهر برگزار شد.
همایش «مطالبه‌گری، بایدها و نبایدها» در بوشهر برگزار شد

به گزارش تدبیر نو، بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر ظهر دوشنبه در همایش «مطالبه گری، بایدها و نبایدها» اظهار داشت: هدف از مطالبه‌گری اجتماعی این است که مردم با تعامل بتوانند به اهداف و حق و حقوق خود برسند.

مهدی مقاتلی به اغتشاشات اخیر در کشور اشاره کرد و افزود: این اغتشاش‌ها معنای مطالبه‌گری نداشت و در پوشش مردم به اقدامات خرابکارانه دست زدند و آن را مطالبه‌گری نامیدند در حالی که این مسائل هیچ سنخیتی با مطالبه‌گری صحیح نداشت.

وی با اشاره به پیگیری مطالبه‌گری در حوزه‌های حقوق قانونی، حقوق شهروندی و یا خواسته‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: مطالبه‌گری هیچ اشتراکی با تخریب اموال عمومی و آتش‌زدن بانک و ... ندارد.

مقاتلی با بیان اینکه مطالبه‌گری سنتی حول محور مباحث اقتصادی و حقوق کار است، اضافه کرد: مطالبات اجتماعی مدرن پیرامون مسائلی چون محیط زیست، حقوق اقلیت ها، ارزش ها و سبک زندگی، هویت، پذیرش مهاجران، تغذیه سالم، حقوق زنان و ... است.

بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر به اهمیت بسیار بالای آموزش نحوه مطالبه گری اشاره کرد و افزود: مطالبه‌گری مذموم نیست و بهترین شیوه مطالبه‌گری از طریق رسانه‌ها و تریبون‌های آزاد است.

نام:
ایمیل:
* نظر: