کد خبر: ۴۷۲۷۸
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
رایزن اقتصادی بازرگانی سفارت بنگلادش در ایران:
تدبیرنو- رایزن اقتصادی بازرگانی سفارت بنگلادش در ایران گفت: سفارت بنگلادش در تهران آماده است تا همکاری برای صادرات خرما به بنگلادش را توسعه دهد.
محمد صبور حسین ظهر پنجشنبه در همایش بین‌المللی خرما در بندر بوشهر اظهار داشت: از دو سال پیش ۵۰ هزار تن خرما در ماه رمضان وارد بنگلادش شده که ظرفیت ماه رمضان به‌تنهایی حجم وسیعی است تا اتاق بازرگانی بوشهر با تشویق تجار ۲ تا ۳ ماه پیش از ماه رمضان مهیای صادرات خرما به بنگلادش شوند.

وی تصریح کرد: کشورش بازار مناسبی برای خرما است و بازرگانان بنگلادشی درخواست‌های زیادی برای واردات این محصول از ایران دارند.

صبور حسین با بیان اینکه مردم بنگلادش همچون مسلمانان دیگر کشورها علاقه زیادی به مصرف خرما به‌ویژه در ماه مبارک رمضان دارند ادامه داد: مسلمانان این کشور در زمان افطار خرما مصرف می‌کنند بر همین اساس تقاضای بسیار بزرگی برای این محصول ایران با توجه به کیفیت بالای آن در بنگلادش وجود دارد.

رایزن اقتصادی بازرگانی سفارت بنگلادش در ایران گفت: تجار بنگلادشی هم‌اکنون خرمای موردنیاز این کشور را از عربستان سعودی، الجزایر و فلسطین وارد می‌کنند و بسیاری از تجار و بازرگانان درخواست‌ها و سؤال‌های متعددی برای واردات خرما از ایران دارند.

وی گفت: کشور بنگلادش در جنوب آسیا ۱۶۰ میلیون نفر جمعیت دارد که ۹۰ درصد آن‌ها مسلمان هستند و از سال‌های دور رابطه دوستانه خوب و مؤثری با ایران دارند و مشابهت‌های زیادی بین فرهنگ و زبان ایران و بنگلادش است، طوری که حدود هفت هزار لغت مشترک داریم.

صبور حسین اضافه کرد: بر اساس سیاست‌های کلان بنگلادش اقتصاد این کشور از چند سال گذشته تاکنون در حال رشد است، طوری که تولید ناخالص داخلی بنگلادش ۶.۵ درصد و رشد جی دی پی آن نزدیک ۸ درصد در سه سال گذشته بوده است.

رایزن اقتصادی بازرگانی سفارت بنگلادش در ایران گفت: کشور بنگلادش یکی از ۱۱ اقتصاد برتر دنیا در سال‌های آینده خواهد بود زیرا اقتصاد بنگلادش رشد شتابان دارد و ۴۵ میلیارد دلار صادرات سال گذشته داشته است که این روند فرصت سرمایه‌گذاری برای بخش‌های مختلف است.

صبور حسین گفت: تجار و بازرگانان ایرانی می‌توانند به بنگلادش بیایند و با آنالیز بازار شرایط صادراتی را تسهیل کنند زیرا ظرفیت‌های خوبی برای تجار و بازرگانان کشورهای طرف همکاری فراهم‌شده است.

رایزن اقتصادی بازرگانی سفارت بنگلادش در ایران خاطرنشان کرد: کار صدور ویزا برای تجار و بازرگانان ایرانی در مدت یک تا دو روز انجام می‌گیرد و از همین‌جا مشتاقانه تجار و بازرگانان ایران را دعوت می‌کنیم و در زمینه کسب هرگونه اطلاعات دقیق موردنیاز آن‌ها همکاری لازم از طریق سفارت بنگلادش انجام می‌شود.

 بندر بوشهر در جنوب ایران از روز سه‌شنبه هفته جاری میزبان نمایشگاه بین‌المللی صنعت خرما است و همایش بین‌المللی خرما نیز از برنامه‌های جنبی این نمایشگاه است.

نام:
ایمیل:
* نظر: