کد خبر: ۴۷۲۷۰
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۴
تدبیرنو،پنجمین جشنواره تخصصی برداشت عسل کنار استان بوشهر با استقبال زنبورداران و با حضور مسئولان وزارت جهاد کشاورزی در دشت شهرستان جم برگزار شد.
پنجمین جشنواره  تخصصی عسل کنار  استان بوشهر با حضور مسئولان وزارت جهاد کشاورزی، تعاون کار و رفاه اجتماعی، مسئولان استان بوشهر و جمعی از تعاونی‌های زنبورداران و علاقمندان به حرفه زنبورداری در جم برگزار شد.

در این جشنواره مشاور عالی معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ایران 7 میلیون و 200 کندوی عسل از مجموع 90  میلیون کندوی عسل جهان را در اختیار دارد اظهار داشت: طبق آمارهای جهانی در سال 2017، میزان تولید عسل جهان، یک‌میلیون و 60 هزار تن در سال است که سهم ایران 69 هزار تن است.

غلامحسین طهماسبی با اشاره به اینکه تولید عسل در ایران  به 88 هزار تن رسیده است گفت: استان بوشهر در تولید عسل کنار جایگاه ویژه‌ای دارد که حمایت از زنبورداران در اولویت برنامه وزارت جهاد کشاورزی است.

در این آیین از گواهی ثبت ملی عسل کنار استان بوشهر رونمایی شد.

معاون استاندار بوشهر با اشاره به ثبت ملی عسل کنار استان بوشهر بیان کرد: این علامت نشانه

سعید زرین‌فر با اشاره به رشد 2 برابری تولید عسل در استان بوشهر طی یک سال گذشته تصریح کرد: این در حالی است که تعداد زنبورداران استان طی یک سال گذشته، افزایش 20 درصدی داشته و نشان می‌دهد زنبورداران استان به صورت حرفه‌ای‌تر این صنعت را دنبال می‌کنند.

در این آیین از زنبورداران تجلیل شد.

انتهای پیام/190/ع

نام:
ایمیل:
* نظر: