کد خبر: ۴۷۰۶۵
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
تدبیرنو، فتح اله نوروزی صبح امروز همزمان با مراسم صبحگاه دانش آموزان در دبیرستان شاهد نبی اکرم برازجان به مناسبت هفته پدافند غیر عامل اظهار داشت: پدافند غیر عامل مجموعه اقدامات و برنامه هایی است که باید قبل از وقوع حوادث و خطرات احتمالی انجام داد تا هنگام بروز حادثه، میزان آسیب های آن کاهش پیدا کند.

فرماندار دشتستان گفت: با آموزش پدافند غیر عامل در سطح مدارس و نهادینه کردن آن در میان دانش آموزان، سبب آگاهی جامعه در این خصوص می شویم.

نوروزی تصریح کرد: وقتی مردم یک جامعه یاد می گیرند خود را در برابر آسیب ها و خطرات احتمالی محافظت کنند زمینه ایجاد نشاط اجتماعی فراهم می شود.

وی گفت: اگر در زمانی که خطری ما را تهدید نمی کند شناخت و آموزش های لازم برای پیشگیری را فرا گیریم، میزان آسیب های احتمالی در هنگام وقوع حادثه کاهش پیدا می کند.

فرماندار دشتستان با اشاره به  8 آبان سالگرد شهادت شهید فهمیده خطاب به دانش آموزان اظهار کرد: اگر می خواهید ادامه دهنده راه شهیدانی چون فهمیده باشید با وقت گذاری برای یادگیری در زمینه های آموزشی و پرورشی می توانید ادامه دهنده راه آنان باشید.

وی تاکید داشت: شما دانش آموزان باید هدف گذاری و برنامه ریزی داشته باشید و با عمل به آن برنامه آینده ای روشن برای خود و کشور رقم بزنید.

مدیر آموزش ­و پرورش شهرستان دشتستان نیز در این آیین اظهار کرد: امروزه تمام دنیا برای پیشگیری از حوادث احتمالی سمت آموزش پدافند غیر عامل رفته است.

سیدحسن لواسانی فرد گفت: هر جا نیاز به کار فرهنگی در جامعه است بهترین مکان آموزش و پرورش و آموزش دانش آموزان از پایه است.

وی تصریح کرد: ارزانترین راه برای شناسایی و پیشگیری از آسیب های احتمالی در سطح جامعه آموزش است.

مدیر آموزش و پرورش دشتستان گفت: ما در مدارس فرهنگ سازی آشنایی با پدافند غیر عامل برای شناخت راه های پیشگیری از خطرات و حوادث طبیعی و غیر طبیعی را انجام خواهیم داد.

گفتنی است در این مراسم به مناسبت هفته پدافند غیر عامل ( 14-8آبان) زنگ نمادین پدافند غیر عامل نیز نواخته شد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: