کد خبر: ۴۷۰۶۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
تدبیرنو، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر نقش مهم پدافندغیرعامل در کاهش خسارات در هنگام بروز حوادث گفت: ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل باید در بین اقشار مختلف مردم به ویژه دانش آموزان مورد توجه قرار گیرد و الزامات آن فرا گیرند.
همزمان با فرارسیدن هفته نکوداشت پدافند غیرعامل و اهمیت آگاه‌سازی و آموزش در این حوزه،   صبح امروز با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهرو جمع کثیری از دانش‌آموزان در دبیرستان مصلحیان بوشهر به‌صورت نمادین نواخته شد.

مجید خورشیدی در این آیین، دانش آموزان را آینده‌سازان ایران اسلامی دانست و با بیان اینکه در ماه آبان شاهد تحولات مهمی هستیم اظهار داشت:  یکی از اتفاقات مهم  این ماه حماسه 13 آبان دانش آموزان است که در این روز دانش آموزان برای تغییر وضع کشور تلاش کردند و با  سر دادن شعارهای مرگ بر شاه، و استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی صدای اعتراض خود را به گوش همگان رساندند و انقلاب اسلامی پیروز شد.

وی، با بیان اینکه  شهدایی در راه این مبارزه تقدیم شد افزود: شهدای والامقام در مبارزه با طاغوت رشادت‌ها و حماسه آفرینی‌های مهمی خلق کردند که نام و یاد این شهداء در همه ادوار تاریخ زنده و جاوید است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه 13 آبان یادوار رشادت و حماسه آفرینی دانش آموزان در مبارزه با رژیم ستم شاهی است تصریح کرد: دانش آموزان در این روز با ترک کلاس‌های درس با ایثار و فداکاری برای مبارزه با رژیم طاغوت و سرافرازی ملت‌ایران تلاش کردند که در تاریخ ثبت است.

خورشیدی، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دانش‌آموز، گفت:‌ شهیدان دانش آموز سبب افتخار مملکت شدند که گل‌سرسبد این شهیدان حسین فهمیده بود که امام راحل این دانش آموز 12 ساله را رهبر خود می‌دانستند.

وی، از آغاز هفته پدافند غیرعامل خبر داد و بیان کرد: این هفته به عنوان هفته پدافند غیرعامل با هدف آگاهی‌بخشی جامعه نسبت به اهمیت این موضوع نام‌گذاری شده است.

معاون استاندار بوشهر با تاکید بر آگاهی همه آحاد جامعه نسبت به پدافند غیرعامل تصریح کرد: آشنایی با فرهنگ پدافند غیرعامل در جلوگیری از خسارات در  وقوع حوادث تاثیرگذار است که باید همگان نسبت به آشنایی پدافند غیرعامل اقدام کنند.


خورشیدی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل در بحران‌ها و بلایای طبیعی نقش کاربردی دارد تاکید کرد:رعایت اصول پدافند غیرعامل در لایه‌های مختلف جامعه می‌تواند در ایمن‌سازی جامعه و جلوگیری از آسیب‌های ناشی از بلایاهای طبیعی بسیار تاثیرگذار باشد.

در این آیین زنگ پدافند غیرعامل، به صورت نمادین در مدرسه مصحلیان بوشهر با حضور دانش آموزان نواخته شد.

انتهای پیام/ ع

نام:
ایمیل:
* نظر: