کد خبر: ۴۷۰۰۹
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
مدیرکل اوقاف بوشهر:
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با بیان اینکه کاهش تصدی‌گری حاکمیتی و عملیات نظارتی بر موقوفات را از رویکردهای مهم اوقاف است گفت: واگذاری موقوفات از اجاره‌داری خارج می‌شود.
واگذاری موقوفات از اجاره‌داری خارج می‌شود/ کاهش تصدی‌گری حاکمیتی

به گزارش تدبیر نو، حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیل‌پور عصر چهارشنبه در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی با تبریک دهه وقف اظهار داشت: در راستای تقویت مشارکت عموم مردم در امر وقف مدیریت موقوفات استان بوشهر به مردم واگذار می‌شود.

وی تصریح کرد: مشارکت مردم در امر فرهنگ وقف خوب بوده است و آمار موقوفات رو به افزایش است و این نتیجه اعتماد مردم به این نهاد در راستای حل مشکلات جامعه به‌ویژه نیازمندان است.

نگاه حمایتی به طرح‌های دانش‌بنیان زودبازده 

اسماعیل‌پور بیان کرد: افزایش موقوفات در استان را نشان‌دهنده این دانست که مردم هنوز به فرهنگ وقف علاقه دارند و نگاه و سیاست جدید اوقاف نگاه حمایتی به طرح‌های دانش‌بنیان زودبازده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: واگذاری موقوفات از اجاره‌داری خارج می‌شود و زمین‌های وقفی که ظرفیت لازم برای ایجاد واحدهای تولیدی و اقتصادی دارد به سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود.

وی بیان کرد: در سال تحصیلی جدید ۸۰۰ بسته تحصیلی به دانش آموزان به ارزش هر بسته ۱۵۰ هزار تومان واگذار شد و این در حالی است که ۱۰۰ دست لباس فرم مدرسه در اختیار دانش آموزان دختر نیازمند قرار گرفت.

اسماعیل‌پور بیان کرد: برای دهه وقف برنامه‌های متنوعی تدوین و اجرایی می‌شود و در این راستا ضمن برپایی نمایشگاه دستاوردهای وقف برنامه‌های گوناگون فرهنگی، اجتماعی در استان اجراشده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با بیان اینکه در یک سال گذشته ۲۵ موقوفه منفعتی و در بخش‌های مختلف افزون بر ۸۰ موقوفه واگذارشده است خاطرنشان کرد: کل موقوفات استان هم‌اکنون ۵۲۵ مورد است که تعداد ۴۶۱ آن تا پایان سال ۱۳۹۶ بوده و بقیه در ۱.۵ سال اخیر اضافه‌شده است./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: