کد خبر: ۴۶۸۱۷
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۵
اولین باران پائیزی در راه است؛
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به آغاز فعالیت اولین سامانه بارشی در استان بوشهر از ابتدای هفته آینده گفت: احتمال بروز سیل و آبگرفتگی معابر وجود دارد.
سامانه بارشی در استان بوشهر فعال می‌شود/ احتمال سیل و آبگرفتگی

به گزارش تدبیر نو،پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از روز شنبه با ورود اولین سامانه بارشی پاییزی به استان، ناپایداری های جوی در سطح استان به‌ویژه در مناطق شمالی و مرکزی استان افزایش می‌یابد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به اینکه زمان شروع فعالیت این سامانه شنبه هفته آینده است خاطرنشان کرد: این سامانه تا روز سه‌شنبه هفته آینده در استان بوشهر فعال خواهد بود.

وی افزود: در پی این سامانه شاهد رگبار پراکنده باران، رعد و برق (گاهی شدید)، وزش تندباد لحظه‌ای و گاهی ریزش تگرگ در اکثر مناطق خصوصا مناطق شمالی و مرکزی  و سواحل استان خواهیم بود.

مساعدی ادامه داد: از مخاطرات این سامانه می‌توان به وزش تندباد لحظه‌ای و افزایش ارتفاع موج دریا، گاهی گرد و خاک، آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها اشاره کرد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر تاکید کرد: توصیه می‌کنیم از رفتن به مناطق مرتفع و قرار گیری در حریم رودخانه های فصلی خودداری شود و همچنین در هنگام وزش تندباد از ترددهای دریایی خودداری شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: