کد خبر: ۴۶۸۰۱
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
تدبیرنو، دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر به اجرای ۲۳ طرح در قالب برنامه‌های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: ۵۹ هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان بوشهر مصوب شده است.
علی درویشی صبح امروز در نشست بررسی روند اجرایی طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان بوشهر محورها و اولویت‌های مهم در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی را برشمرد و اظهار داشت: افزایش ظرفیت تولید داخلی با تاکید بر ارتقاء بهره‌وری و عوامل تولید، استفاده از ظرفیت‌های بلااستفاده، حفظ اشتغال موجود و ایجاد فرصت‌های اشتغال‌زایی مولد، بهبود معیشت اقشار آسیب‌پذیر و مقابله با شرایط تحریم از اولویت‌های اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر بهره‌گیری از فرصت‌ها و تقویت مشارکت بخش خصوصی در فعالیت‌های اقتصادی استان را از دیگر اولویت‌ها دانست و تاکید کرد: ساماندهی پروژه‌های عمرانی استان با تاکید بر واگذاری، مقابله با بحران‌های زیست محیطی، توسعه و ارتقاء همکاری میان‌ استان‌ها و مناطق مختلف کشور مورد توجه ویژه قرار دارد.

درویشی بر افزایش نفوذ فناوری نوین در بخش‌های مختلف اقتصادی استان بوشهر تاکید کرد و گفت: ارتقاء سطح جذب سرمایه‌گذاری و مقابله با قاچاق کالا و ارز از دیگر اولویت‌ها در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر تعداد پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان را 23 پروژه دانست و تصریح کرد: رونق تولید و ایجاد اشتغال از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که استان بوشهر به سبب برخورداری از ظرفیت‌های فراوان اقتصادی در کشور می‌تواند از استان‌های پیشرو باشد.

وی ایجاد ظرفیت‌های جدید بندری و محورهای مواصلاتی و خدمات مرتبط را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: بهره‌برداری از منابع آب و خاک و افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی و تامین آب آشامیدنی پایدار، توسعه زیرساخت‌های گردشگری و فعالیت‌های آبزی‌پروری از رویکردها و برنامه‌های مهم ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با اشاره به اینکه 59 هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان بوشهر مصوب شده است خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از طرح‌های اقتصاد مقاومتی حدود 9 هزار فرصت شغلی ایجاد و شش‌ هزار و 800 شغل دیگر در اجرای طرح نخلستان تثبیت می‌شود.

درویشی بیشترین طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان بوشهر در بخش‌های آبزی‌پروری، بندری، گردشگری و طرح‌های آبخیزداری و سدسازی دانست و تصریح کرد: در این زمینه در اجرای طرح‌های آبزی‌پروری و شیلاتی 20 هزار و 905 میلیارد ریال، گردشگری 896 میلیارد ریال، بندری 3 هزار و 639 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های کشاورزی بیان کرد: در این بخش افزون بر 20 هزار میلیارد ریال برای اشتغال افزون بر شش‌هزار نفر سرمایه‌گذاری می‌شود.

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر طرح تحول کشاورزی در قالب طرح نخلستان را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح 16 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری مصوب شده که صرفه جویی در مصرف آب با اصلاح شیوه آبیاری و اصلاح واریته و ارقام کم بازده مورد توجه قرار دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر دستاوردهای این طرح را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: ارتقاء بهره‌وری مصرف آب میزان 119 میلیون مترمکعب و افزایش درآمد ناشی از جایگزینی یا میانه کاری از 1800 میلیارد ریال به 18 هزار میلیارد ریال از جمله دستاورهای طرح نخلستان در دشتستان است.


درویشی افزود: در تکمیل طرح نخلستان زمینه افزایش صادرات خرما و تثبیت 6 هزار و 800 شغل و ایجاد 5 هزار و 300 فرصت شغلی جدید فراهم می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: