کد خبر: ۴۶۶۹۸
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
تدبیرنو، همایش بزرگ پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی» روز شنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۱۶ همزمان با فرا رسیدن اربعین حسینی با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر برگزار شد.
.

به‌ گزارش «تدبیرنو» به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر؛ در این همایش که از بسیج مرکزی واقع در خیابان امام خمینی(ره) بوشهر آغاز و تا گلزار مطهر شهدا (بهشت صادق(ع)) ادامه یافت، جاماندگان پیاده‌روی اربعین سرور و سالار شهیدان، مسیر دلدادگی اباعبدالله الحسین (ع) را با پای دل با زائران کربلای معلی همراه شدند.

در این حماسه حسینی، تعدادی از موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی در طول مسیر پیاده‌روی مستقر شده و از عزاداران امام حسین(ع) پذیرایی کردند، همچنین در پایان مسیر، مراسم عزاداری به مناسبت اربعین حسینی برگزار شد.

گفتنی است، این آیین معنوی هر ساله برگزار می‌شود وآنانی که از قافله بزرگ اربعین در کربلا جامانده‌اند با شوقی وصف ناشدنی در این همایش حضور می‌یابند تا در زمره اربعینی‌ها قرار گیرند. عزاداران با سردادن نوای عزاداری و شعار «لبیک یا حسین»، «حب الحسین یجمعنا»، «جا مانده‌ام»، «شوقُنا کربلا»، «هیهات من الذله» به محضر امام زمان(عج) عرض ارادت خالصانه و طلب سفر کربلا در سال آینده می‌کنند.

لازم به ذکر است که «همایش بزرگ پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی» با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر، ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بوشهر، دفتر آستان قدس رضوی و شورای هیئات مذهبی شهرستان بوشهر برگزار شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: