کد خبر: ۴۶۶۶۲
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
تدبیرنو،معاون آموزش ابتدای آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: آموزش الفبا و چرتکه در پیش دبستانی‌ها ممنوع است.
محمود قاسمی صبح پنجشنبه در نشست با راهبران آموزشی استان بوشهر  اظهار داشت:متاسفانه بعضی از پیش دبستاتی برای جلب مشتری به هر اقدامی دست می‌زنند.

وی با بیان اینکه آموزش الفبا و چرتکه در پیش دبستانی ها ممنوع است خاطرنشان کرد: کارشناسان و بازرسان باید به صورت ویژه این مراکز را مورد بازدید قرار دهند.

معاون آموزش ابتدای آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: اجرای طرح کانگرو، آی مت، چرتکه و دیگر طرح های که خارج از برنامه آموزش و پرورش است نباید در مدارس اجرا شود.

وی به ممنوعیت برگزاری هر نوع آزمونی در مدارس ابتدایی اشاره کرد و افزود: دانش آموزان ابتدایی نباید درگیر رقابت های کاذب شوند و برگزاری هر نوع آزمونی در مدارس ابتدایی ممنوع است.

قاسمی با بیان اینکه عدم پیشگیری از برگزاری این آزمون ها باعث ایجاد شبه کنکور در دوره ابتدایی می‌شود تاکید کرد: سودجویان قصد دارند دانش آموزان دوره ابتدایی را نیز همانند داوطلبان کنکور سرکیسه کنند و دانش آموزان را مجبور به خرید کتاب های تست بی ارزش با قیمت مضاعف کنند.

وی به برتری استان در ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی اشاره کرد و اظهار داشت: استان بوشهر رتبه دوم کشوری را در ثبت سناد نوآموزان پیش دبستانی داشته است و بر همین اساس مورد تشویق وزارت قرار گرفته است.

معاون آموزش ابتدای آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: استان بوشهر بیشترین آثار ارسالی به لحاظ کمیت را در جشنواره هویت ایرانی و اسلامی داشته است.

وی با بیان اینکه سفره کاسبی بعضی از سودجویان از مسیر مدارس می گذرد یادآور شد: موسسات و بعضی از مجموعه ها قصد ورود به مدارس برای بازاریابی را دارند که مدیران مدارس باید در این موضوع هوشیار باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر: