کد خبر: ۴۶۶۶۰
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
تدبیرنو،معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: سودجویان قصد دارند دانش آموزان دوره ابتدایی را نیز همانند داوطلبان کنکور سرکیسه کنند.
محمود قاسمی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: موسسات و بعضی از مجموعه‌ها قصد ورود به مدارس برای بازاریابی را دارند و می‌‎خواهند دانش آموزان دوره ابتدایی را مجبور به خرید کتاب‌های تست بی ارزش با قیمت مضاعف کنند.

او با  اشاره به ممنوعیت برگزاری هر نوع آزمونی در مدارس ابتدایی، افزود: دانش آموزان ابتدایی نباید درگیر رقابت‌های کاذب شوند و برگزاری هر نوع آزمونی در مدارس ابتدایی ممنوع است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: اگر از برگزاری این آزمون‌ها پیشگیری نشود ،در آینده‌ای نزدیک باعث ایجاد شبه کنکور در دوره ابتدایی خواهد شد.

قاسمی گفت: طرح کانگرو، آی مت، چرتکه و دیگر طرح‌هایی که خارج از برنامه آموزش و پرورش است، نباید در مدارس اجرا شود.

او با بیان اینکه برخی از مراکز پیش دبستانی‌ برای جلب مشتری به هر اقدامی دست می‌زنند، بیان کرد: آموزش الفبا و چرتکه در پیش دبستانی‌ها ممنوع است و کارشناسان و بازرسان باید به صورت ویژه از این مراکز بازدید کنند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر همچنین با اشاره به موقعیت مناسب این استان در جذب نوآموزان پیش دبستانی  گفت: استان بوشهر رتبه دوم کشوری را در ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی داشته است
نام:
ایمیل:
* نظر: