کد خبر: ۴۶۴۷۵
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
تدبیرنو،نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس ‌با اشاره به آغاز ساخت اسکله تجاری بندربوالخیر با اعتبار۲۵۲ میلیارد ریال گفت: این طرح با حضور مدیرعامل سازمان بنادر اجرایی شد که نقش مهمی در رونق اقتصادی منطقه دارد.
سید کمال‌الدین شهریاری ظهر امروز  در آیین آغاز عملیات اجرایی احداث شمع و عرشه بندر تجاری بوالخیر در شهرستان تنگستان با بیان اینکه شغل بیشتر مردم ساکن مناطق ساحلی این شهرستان با دریا مرتبط است اظهار داشت: شهرستان تنگستان دارای ظرفیت بالایی در عرصه اشتغال دریایی است چراکه بیشتر روستاها و شهرهای بخش دلوار شهرستان تنگستان ساحلی است و مردم این مناطق از طریق دریا امرار معاش می‌کنند.

وی توسعه زیرساخت‌های بندری یکی از مطالبات مهم مردم ساحل نشین تنگستان دانست و تاکید کرد: امروز شاهد عملیاتی شدن یکی از مطالبات مردم در بندر بوالخیر هستیم که نقش مهمی در توسعه تجارت دریایی دارد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بندر تجاری بوالخیر از جمله بنادر تجاری مهم استان بوشهر است خاطر نشان کرد: توسعه اسکله‌های بنادر یکی از راه‌های توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار است که اجرای ساخت اسکله بندر تجاری بوالخیر نقش مهمی در رونق اقتصادی دارد.

شهریاری، به مشخصات پروژه بندری بوالخیر پرداخت و گفت: اسکله  تجاری بندر بوالخیربا طول 50 متر اجرایی شد که طول این اسکله تجاری را به چهار برابر افزایش می‌دهد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران نیز با بیان اینکه بندر بوالخیر از ظرفیت بالایی برخوردار است خاطر نشان کرد: احداث اسکله تجاری و پهلوگیری بندر بوالخیر در راستای پاسخگویی به روند رو به رشد تقاضا در این بندر است.


محمد راستاد عنوان کرد و گفت: با اجرای اسکله در بندر بوالخیر تنگستان ظرفیت جدیدی برای توسعه واردات و صادرات فراهم می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد با اجرای درست و دقیق طرح توسعه در بندر بوالخیر، یک بندر استاندارد و مطابق با معیارهای بنادر تجاری در سواحل دلوار شکل بگیرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز با بیان اینکه پروژه اسکله تجاری بوالخیر تنگستان با اعتبار 252 میلیار ریال اجرا شده گفت: طرح توسعه این بندر شامل اجرا اسکله شمع و عرشه بتنی به طول 450 متر است.

سیاوش ارجمندزاده احداث دایک سنگی به طول 470 متر برای تامین فضای خشکی در پسکرانه، ایجاد تاسیسات و تجهیزات خشکی از دیگر ویژگی این بندر دانست.

نام:
ایمیل:
* نظر: