کد خبر: ۴۶۴۴۸
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
تدبیرنو،مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: محیط بانان استان بوشهر هفت متخلف صید و شکار را دستگیر و تحویل مراجع قضایی دادند، همچنین ۶۰ کوخه کشف و تخریب شد.

به گزارش «تدبیرنو»؛ فرهاد قلی‌نژاد با اشاره به مهاجرت پرندگان شکاری به استان بوشهر با آغاز فصل پاییز افزود: همه ساله افرادی به طمع زنده‌گیری پرندگان مهاجر به کمین آن‌ها می‌نشینند که در اصطلاح به آن کوخه نشینی می‌گویند که حیات این گونه‌های ارزشمند را تهدید می‌کنند.

وی اضافه کرد: معمولا پرندگان شکاری در راس یکی از هرم‌های غذایی چرخه طبیعت هستند و بدون دخالت انسان جمعیت برخی از حشرات مضر و جوندگان را تنظیم و از ازدیاد غیرقابل کنترل آن‌ها جلوگیری می‌کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر خاطرنشان کرد: در همین راستا طرح مقابله با کوخه‌نشینی همه ساله همزمان با آغاز فصل پاییز در استان اجرا می‌شود و محیط‌بانان به صورت شبانه‌روزی به حفاظت از تنوع زیستی می‌پردازند.

وی به عملکرد ۱۰ روزه اول اجرای این طرح در استان بوشهر اشاره کرد و گفت: در این مدت محیط‌بانان بیش از ۲۷۰ نفر - روز ماموریت انجام داده‌اند که طی این ماموریت‌ها هفت متخلف شکار و صید را دستگیر کرده و به مراجع قضایی تحویل داده‌اند.

قلی‌نژاد ادامه داد: همچنین بیش از ۶۰ کوخه کشف و تخریب و ۸۰ رشته تور و طناب نیز کشف و ضبط شد.

وی افزود: در این مدت همچنین ۱۹ بهله دلیجه و ۴۰ قطعه قمری نیز از متخلفان کشف و ضبط که پس از تیمارداری به دامان طبیعت رهاسازی خواهند شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با تاکید بر اینکه تلاش‌های گسترده محیط بانان و یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر در روز‌های آینده با قدرت و هماهنگی بیشتری تداوم خواهد یافت از شهروندان و دوستداران محیط زیست خواست با محیط‌بانان همکاری و مشارکت بیشتری داشته باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر: