کد خبر: ۴۶۴۴۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
از محل تبصره ۱۶ قانون؛
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از ایجاد اشتغال برای پنج هزار نفر از محل تبصره ۱۶ قانون با اعتبار ۹۷۰ میلیارد ریالی در سال جاری خبر داد.
زمینه اشتغال پنج هزار مددجو در استان بوشهر فراهم می‌شود

به گزارش تدبیر نو، احمد لطفی اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه های کمیته امداد ایجاد اشتغال به منظور تواتمندسازی خانواده های تحت پوشش است.

وی افزود: در این راستا، اقدامات مناسبی طی سنوات گذشته در این نهاد انجام شده به گونه ای که یک سوم اشتغال کشور در سال گذشته توسط کمیته امداد ایجاد شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: از آنجا که برای ایجاد هر شغل تسهیلات بانکی مناسبی از طریق سیستم بانکی و متناسب با تکالیف قانونی پرداخت می شود به گفته مدیران بانک های استان، مددجویان کمیته امداد از جمله خوش حساب ترین مشتریان در پرداخت اقساط تسهیلات اشتغال زایی هستند.

لطفی با اشاره به میزان تسهیلات اشتغال از محل تبصره ۱۶ قانون به مددجویان این نهاد در استان بوشهر گفت: در سال گذشته از این محل ، ۳۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده بود که همه این تسهیلات تخصیص و جذب شده است.

وی ادامه داد: از این محل موفق شدیم حدود هزار و ۵۰۰ شغل را برای مددجویان این نهاد در استان بوشهر ایجاد کنیم که این شغل ها از ثبات و پایداری خوبی برخوردار است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر عنوان کرد: امسال از محل تبصره ۱۶ قانون ، ۹۷۰ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال مددجویان کمیته امداد استان بوشهر در نظر گرفته شده که به دنبال ایجاد پنج هزار شغل هستیم.

لطفی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی، سال گذشته از محل تبصره ۱۶ فقط می توانستم تا ۲۰۰ میلیون ریال به ازاء ایجاد هر شغل به مددجویان پرداخت کنیم که امسال این میزان تا ۵۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.

وی بیان کرد: برای این که تسهیلات اشتغال زایی در مسیر و مجرای قانونی هزینه شود ضمن نیازسنجی برای دادن این تسهیلات، نظارت کامل نیز بر اجرای طرح های اشتغال زایی انجام می دهیم./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: