کد خبر: ۴۶۴۳۲
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
جدیدترین نظرسنجی صدا و سیما نشان می‌دهد بیش از ۴۲ درصد مردم اخبار و برنامه‌های سیاسی را از تلویزیون پیگیری می‌کنند.
چند درصد مردم اخبار تلویزیون را پیگیری می‌کنند؟
به گزارش تدبیر نو، مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما در ادامه نظرسنجی خود درباره میزان استفاده مردم از تلویزیون وسایر رسانه‌ها به موضوع مهم پیگیری اخبار و برنامه‌های سیاسی پرداخته است که براین اساس مشخص شده که ۴۲.۲ درصد از مردم فقط از سیمای جمهوری اسلامی، ۹.۲ درصد فقط از سایر رسانه‌ها و ۲۰.۲ درصد هم از سیمای جمهوری اسلامی و هم از سایر رسانه‌ها اخبار و برنامه‌های سیاسی را دنبال می‌کنند.

براساس این نظرسنجی غیر از شبکه‌های سیما، ۱۴.۲ درصد از مردم بیشتر از شبکه‌های اجتماعی، ۸.۵ درصد از ماهواره، ۶ درصد از پایگاه‌های خبری و اینترنتی، ۳ درصد از رادیو و ۱.۸ درصد هم از روزنامه‌ها و مجلات برای پیگیری اخبار و برنامه‌های سیاسی استفاده می‌کنند.

درمیان شبکه‌های سیما هم، ۳۰ درصد از شبکه یک، ۲۳.۵ درصد از شبکه دو، ۲۰ درصد از شبکه خبر، ۱۲.۶ درصد از شبکه سه و ۱۱.۵ درصد هم از شبکه استانی اخبار و برنامه‌های سیاسی را دنبال می‌کنند.

میانگین مدت تماشای اخبار و برنامه‌های سیاسی از سیمای جمهوری اسلامی ایران درمیان مخاطبان ۴۰ دقیقه در شبانه روز و از سایر رسانه‌ها نیز در کل نصف میزان میانگین تماشای مخاطبان سیمای جمهوری اسلامی در شبانه روز، یعنی ۲۰ دقیقه است .
نام:
ایمیل:
* نظر: