کد خبر: ۴۶۲۴۶
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
رئیس پلیس آگاهی بوشهر:
رئیس پلیس آگاهی بوشهر از کشف زمین‌خواری یک هکتاری در یکی از محلات بوشهر خبر داد.
یک هکتار زمین‌خواری در بوشهر کشف شد

به گزارش تدبیر نو، سرهنگ جوشن سهرابی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی دریافت اخباری مبنی بر تصرف اراضی دولتی متعلق به اداره منابع طبیعی در یکی از محلات بوشهر توسط فردی سودجو، کارآگاهان پلیس آگاهی تحقیقات و بررسی‌های خود را در این خصوص آغاز کردند.

وی تصریح کرد: فردی که با استفاده از مدارک جعلی اقدام به تصرف ۱۰ هزار مترمربع از اراضی متعلق به اداره منابع طبیعی کرده بود بعد از بررسی‌های انجام‌شده توسط مأموران شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی بوشهر بیان کرد: ارزش ریالی زمین تصرف‌شده بر اساس نظر کارشناسان ۶۰ میلیارد ریال است که در همین راستا یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با تعامل و همکاری همه‌جانبه مردم و مسئولان امنیت پایدار و مطلوبی در استان حاکم است که این مهم زمینه توسعه و پیشرفت را فراهم کرده است.

سهرابی خاطرنشان کرد: تجاوز به منابع طبیعی، تعرض به سرمایه‌های کشور و حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این سرزمین است، زمین‌خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره‌مندی از نعمت‌های خدادادی باهدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می‌کنند که برای مقابله با این مشکل، همکاری همه مردم و دستگاه‌های نظارتی الزامی است.

وی با اشاره به کشف کالای قاچاق در عسلویه گفت: در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مأموران یگان امداد طی یک عملیات با کنترل خودروهای عبوری در یکی از محورهای عبوری در محورهای عسلویه به یک کامیون مشکوک شده و برای بررسی بیشتر خودرو را متوقف کردند.

رئیس پلیس آگاهی بوشهر با اشاره به اینکه مأموران در بازرسی از کامیون توقیف‌شده، ۱۳۳ صندلی خودرو خارجی فاقد مدارک گمرکی کشف کردند، خاطرنشان کرد: طبق نظر کارشناس مربوطه ارزش تقریبی این محموله ۲.۵ میلیارد ریال برآورد شده است که در این رابطه یک متهم دستگیر که بعد از تکمیل تحقیقات در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: