کد خبر: ۴۵۷۱۹
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۲
تدبیرنو، ویژه برنامه، سوگواره احلی من العسل، در حسینیه حضرت علی اکبر(ع) و با حضورمعاون پرورشی و تربیت بدنی، سخنران جناب آقای حجت الاسلام پیروی، مداح جناب آقای نظری، گروه سرود شهید برونسی و دانش آموزان منطقه آبپخش برگزار شد.
ویژه برنامه، سوگواره احلی من العسل، در حسینیه حضرت علی اکبر (ع)و با حضورمعاون پرورشی و تربیت بدنی، سخنران جناب آقای حجت الاسلام پیروی، مداح جناب آقای نظری، گروه سرود شهید برونسی و دانش آموزان منطقه آبپخش برگزار شد.

معاون پرورشی و تربیت بدنی در این مراسم تصریح کرد: یکی از اهداف بلند آموزش و پرورش، پرورش و تربیت انسان‌های تمام ساحتی است و با این گونه مراسم‌ها شناخت و معرفت جوانان و نوجوانان نسبت به اهداف کربلا و نهضت عاشورا ارتقا پیدا خواهد کرد.

علی صمصامی گفت: آشنایی نوجوانان با زندگی حضرت قاسم ابن الحسن (ع) نوجوان آزاده واقعه کربلا، به عنوان الگو و نهادینه کردن فرهنگ ایثار، ولایتمداری، آزادگی و مبارزه با ظلم در بین نوجوانان و جوانان از جمله اهداف برگزاری این مراسم است.

علی صمصامی عنوان داشت:  هدف از برگزاری این برنامه را گسترش فرهنگ عاشورا و برجسته شدن ارزش های  معنوی از قبیل ایثار و شجاعت، گذشت وشهامت و نهادینه سازی فرهنگ ولایت مداری، تولی و تبری، امر به معروف و نهی از منکر و معرفی نقش الگویی شهدای نوجوان کربلا ، خاصه حضرت قاسم بن الحسن (ع) به دانش آموزان برشمرد. 

صمصامی عنوان کرد: سوگواره احلی من العسل در واقع پاسخی است که حضرت قاسم بن الحسن(ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش، حضرت سیدالشهدا (ع) که پرسید مرگ در نزد تو چگونه است، پاسخ داد مرگ در نزد من شیرین‌تر از عسل (احلی من العسل) است و حضور امروز شما به تبعیت از نوجوان دشت کربلا حضرت قاسم (ع) خواهد بود.

هدف از برگزاری سوگواره احلی من العسل را بزرگداشت قیام اباعبدالله حسین (ع) و یاران با وفایش در حادثه عظیم کربلا و با محوریت گرامیداشت یاد و خاطره حضرت قاسم ابن الحسن علیه السلام است در این مراسم دانش آموزان در سوگواره احلی من العسل به سینه زنی و مداحی پرداختند و به یاد حضرت قاسم ابن الحسن (ع) عزاداری کردند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: