کد خبر: ۴۵۱۵۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
تدبیرنو، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان گفت: پروژه اجرای خطوط اصلی شبکه آبیاری تحت فشار برای دو هزار و ۴۰۰ هکتار از نخلستان‌های سعدآباد در حال اجراست.
منصور نوذری پیش از ظهر امروز در تور اصحاب رسانه در سعدآباد آبپخش با بیان اینکه این شهرستان قطب کشاورزی استان بوشهر است، اظهار کرد: از ۱۶۰ هزار تن گندم تولیدی در استان بوشهر، ۸۰ هزار تن آن در شهرستان دشتستان برداشت شده و همچنین ۹۵ درصد از آب‌های سطحی استان در شهرستان دشتستان است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان تصریح کرد: سعدآباد از بخش‌های مهم شهرستان دشتستان است که در حال حاضر دو هزار و ۴۰۰ هکتار از نخلستان‌های آن تحت پوشش شبکه آبیاری تحت فشار قرار گرفته است.

وی گفت: تاکنون آبیاری نخلستان‌ها به صورت غرق آبی صورت می‌گرفته است که هم‌اکنون پروژه اجرای خطوط اصلی شبکه آبیاری تحت فشار برای  دو هزار و ۴۰۰ هکتار از نخلستان‌های سعدآباد در حال اجراست.

نوذری با بیان اینکه این پروژه با اعتبار ۲۶ میلیارد تومان در حال اجراست، افزود: این طرح  توسط دو پیمانکار بومی در حال اجرا هست که ۶۰ درصد آن در حوزه کاری جهاد کشاورزی محقق شده  و ۴۰ درصد دیگر تا آخر سال عملیاتی می‌شود.

وی ادامه داد: حدود ۳۴ هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر پوشش سیستم‌های نوین تحت فشار است که چهار هزار و ۱۷ هکتار آن در سال ۹۷ انجام شده است.

این مسؤول با بیان اینکه اجرای این طرح موجب تجهیز ۴۱ درصد از کل اراضی آبی استان به سیستم آبیاری تحت فشار می‌شود که این مقدار ۲۱ درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

 معاون امور عمرانی استانداری گفت: در بخش کشاورزی تحول بزرگی در استان بوشهر صورت گرفته است به‌گونه‌ای که در ۱۸ ماه گذشته معادل پنج سال قبل در حوزه آبیاری تحت فشار کار شده است.

مهرداد ستوده با بیان اینکه برای اصلاح شیوه‌های آبیاری نیاز به فرهنگ‌سازی بیشتر است، افزود: با توجه به اینکه استان بوشهر با مشکل کمبود آب مواجه است، بنابراین اجرای سیستم آبیاری تحت فشار  و اصلاح روش‌های آبیاری دارای اهمیت فراوان است.

نام:
ایمیل:
* نظر: