کد خبر: ۴۳۹۰۷
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
در روزهای آینده؛
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: طی روزهای آینده گرمای شدید در استان بوشهر همچنان ادامه دارد.
گرمای شدید در استان بوشهر همچنان ادامه دارد

به گزارش تدبیر نو،پیام مساعدی با اشاره به آخرین وضعیت جوی و دریایی استان اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده افزایش تدریجی سرعت وزش باد شمال غربی است.

وی با بیان اینکه خلیج فارس به‌ویژه سواحل شمالی و مرکزی استان طی امروز و فردا مواج و متلاطم پیش بینی می شود اضافه کرد: مقادیر دما طی روزهای آینده در سطح استان همچنان بالاست.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: در ساعات آینده آسمان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، بتدریج افزایش سرعت باد و در مناطق شمالی و مرکزی استان احتمال گرد و خاک و در جنوب استان احتمال مه پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: جهت وزش باد در مناطق شمالی و مرکزی غالباً شمال غربی با سرعت ۱۲ تا ۳۸ گاهی تا ۴۸ کیلومتر در ساعت و در مناطق جنوبی متغیر با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

مساعدی خاطرنشان کرد: ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی و مرکزی استان ۹۰ تا ۱۸۰ و دور از ساحل گاهی تا ۲۱۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی ۳۰ تا ۹۰ گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش‌بینی می شود.

وی ادامه داد: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت پنج و شش دقیقه بامداد، جزر اول دریا ساعت ۱۱ و ۱۲ دقیقه، مد دوم دریا ساعت ۱۶ و ۳۹ دقیقه و جزر دوم ساعت ۲۲ و ۵۱ دقیقه خواهد بود./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: