کد خبر: ۴۲۲۲۵
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۹
تدبیرنو، اقامتگاه بومگردی عشایری ایل قشقایی در بخش بوشکان شهرستان دشتستان آغاز به کار کرد.
استاندار بوشهر در آیین افتتاح اقامتگاه بومگردی عشایری گفت: یکی از ظرفیت‌های خوبی که در کشور و استان ما مورد غفلت واقع شده بحث گردشگری است که با برنامه ریزی و کمک به افراد خلاق می‌توان از این ظرفیت بیشتر استفاده برد.

عبدالکریم گراوند ادامه داد: توسعه اقامتگاه‌های بومگردی کار ارزشمندی است، زیرا با هزینه‌ای کم و بازگشت سرمایه در زمان کم زمینه اشتغال جوانان روستا را فراهم می‌کند.

وی همچنین با انتقاد از نظام اداری بیان کرد: امروز جوانان ایده پرداز و فعال بخش خصوصی با قرارگیری در پیچ و خم‌های نظام اداری کشور در اواسط مسیر از ایده خود منصرف می‌شوند که این موضوع از رونق تولید جلوگیری می‌کند.

استاندار بوشهر افزود: امسال سال رونق تولید است و تمام دستگاه‌های اجرایی مکلفند هر جا که زمینه تولید فراهم است در کمترین زمان ممکن برای تحقق ایده‌ها و خلاقیت‌های جوانان تلاش کنند تا شاهد رونق تولید باشیم.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان نیز با معرفی ظرفیت‌های استان در بخش گردشگری گفت: استان بوشهر استانی مستعد و دارای ظرفیت‌های بالای گردشگری است و ما امسال برنامه ریزی برای چند برابر شدن اقامتگاه‌های بومگردی استان را در دستور کار قرار داده ایم.

ارغوان مهدی زاده ادامه داد: در بخش اقامتگاه‌های بومگردی عشایری هم اکنون در سه نقطه این منطقه در حال فعالیت هستیم که همه آن‌ها امروز رونق خوبی داشته اند و همچنان ظرفیت برای این منطقه وجود دارد.

وی با اشاره به تلاش برای تحقق شعار سال گفت: امیدواریم بتوانیم در رونق تولید و اشتغال جوانان نقشی ایفا کنیم و از این رو برای تسریع در روند اداری و به ثمر نشستن طرح‌های گردشگری تلاش خواهیم کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: