کد خبر: ۴۱۹۷۲
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
رئیس حوزه هنری بوشهر:
تدبیرنو - رئیس حوزه هنری بوشهر گفت: در قالب برنامه‌های روز هنر انقلاب اسلامی، چهره هنری برتر استان بوشهر معرفی می‌شود.
امید پارسایی‌فر صبح شنبه در نشست هماهنگی دستگاه‌های اجرایی استان برای برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار داشت: بیستم فرودین به مناسبت شهید آوینی به عنوان روز هنر انقلاب اسلامی نام‌گذاری شده است.

وی از برگزاری برنامه‌های متنوع به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی خبر داد و اضافه کرد: در استان بوشهر برنامه‌هایی طراحی شده است که نقطه متمایز این برنامه‌ها نسبت به سال قبل، انتخاب چهره هنری برتر استان بوشهر است.

رئیس حوزه هنری بوشهر خاطرنشان کرد: چهره هنری برتر استان بوشهر بر پایه معیارها و موازینی انتخاب شده است که از جمله آنها تولید و توالی و پشتکار برای تولید آثاری است که آن آثار دارای چارچوب‌ها و شاخص‌هایی باشند که بتوان به عنوان هنر انقلاب اسلامی آنها را معرفی کرد.

وی بیان کرد: نخواستیم که این چهره فقط با رأی حوزه هنری استان بوشهر انتخاب شود و در این راستا کمیته‌ای را تشکیل دادیم که متشکل از بسیج هنرمندان، سازمان تبلیغات اسلامی، سپاه استان، دفتر مدیرکل فرهنگی استانداری، صدا و سیما، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سه چهره هنری استان بود و از یک لیست ۱۰۰ نفره چهره برتر هنری استان را انتخاب کردند.

پارسایی‌فر افزود: یک سیاست تشویقی را در نظر گرفتیم و در نظر داریم که از ۴۰ نفر از هنرمندان که در عرصه هنری فعالیت کردند و آثار آنها دارای شاخص‌هایی است که شایسته هنر انقلاب اسلامی است تقدیر و تجلیل صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم که دستگاه‌های مختلف استان بوشهر همکاری و مشارکت لازم را در برگزاری برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی داشته باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر: