کد خبر: ۴۱۹۲۵
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
تدبیرنو، سامانه بارشی فردا به نواحی غربی و جنوب غربی ایران وارد می‌شود که با فعالیت آن، ناپایداری‌های جوی در استان بوشهر افزایش می‌یابد.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌ها نشان می‌دهد از بعدازظهر جمعه با افزایش پوشش ابر، بارش باران بر روی دریا و مناطق غربی خلیج فارس آغاز می‌شود و با تقویت تدریجی آن از اواخر وقت جمعه و شنبه، بارش پراکنده باران، گاهی رگبار، رعدوبرق و وزش تندباد، پدیده‌های غالب در استان است.

فرج الله شکوهی پور افزود: در این مدت افزون بر افزایش دمای هوا در استان، به سبب وزش باد قابل ملاحظه و گاهی تندباد، خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود.

وی ادامه داد: این سامانه بارشی تا اوایل وقت یکشنبه در استان فعال است، اما در هفته پیش رو به تناوب با گذر امواج ناپایدار جو، در برخی ساعات ناپایداری جوی به صورت پراکنده وجود خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: تا پیش از ظهر فردا آسمان استان، کمی تا قسمتی ابری همراه با وزش ملایم باد و در برخی نقاط به ویژه نواحی شرقی و جنوبی استان با احتمال وقوع ناپایداری جوی و از فردا به تدریج افزایش ابر پیش بینی می‌شود.

شکوهی پور گفت: جهت وزش باد نیز متغیر با سرعت ۸ تا ۳۰ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: