کد خبر: ۴۱۸۶۴
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۸
فرماندار گناوه:
فرماندار گناوه گفت: همه مرخصی‌های رؤسای دستگاه‌های اجرایی در روزهای یکشنبه و دوشنبه در سطح شهرستان گناوه لغو است.
 مرخصی‌ مدیران در شهرستان گناوه لغو شد/آماده‌باش نیروها و امکانات

به گزارش تدبیر نو، سید علی پاک نژاد عصر یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران این شهرستان اظهار داشت: لحظات و شرایط بحران ثانیه‌ای است و باید با آمادگی کامل برای مواقع بحرانی برنامه ریزی کرد و بر اساس این برنامه ریزی ها اقدامات لازم را انجام داد.

وی افزود: بارندگی‌های هفته گذشته در شهرستان مانور بسیار خوبی برای سنجش آمادگی همه دستگاه‌ها و مدیریت بحران بود که با همکاری مردم بدون هیچ اتفاق و حادثه‌ای پشت سر گذاشته شد.

پاک نژاد بیان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی، اعضای مدیریت بحران، مردم میهمان نواز شهرستان، هیئت‌های مذهبی و امام جمعه در اسکان اضطراری میهمانان نوروزی در بارندگی‌های هفته گذشته همکاری خوبی داشتند که قابل تقدیر است.

وی گفت: در بارندگی هفته گذشته در شهرستان گناوه حدود ۸ هزار چادر جهت اسکان توسط مسافران و گردشگران در محل‌های اسکان اضطراری برپا شد که این آمار قابل مقایسه با سایر نقاط نیست.

فرماندار گناوه با تاکید بر اینکه رعایت موارد ایمنی برای همه دستگاه‌ها ضروری است تصریح کرد: با توجه به بارش‌های پیش بینی شده اسکان مهمانان در سطح شهرها و روستاهای شهرستان باید مورد توجه قرار گیرد و از ظرفیت روستاهای شهرستان بویژه روستاهای ساحل نشین در اسکان اضطراری میهمانان نوروزی استفاده شود.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان گناوه گفت: همه مرخصی‌های رؤسای دستگاه‌های اجرایی در روزهای یکشنبه و دوشنبه در سطح شهرستان لغو است.

وی گفت: با توجه به بارش‌هایی که در استان‌های همسایه پیش بینی شده، احتمال طغیان رودخانه‌های این شهرستان وجود دارد که در این ارتباط اداره منابع آب منطقه‌ای رصدی کامل بر حوزه‌های آبریز داشته و اطلاع رسانی کامل به مدیریت بحران انجام شود تا اقدام‌های لازم صورت گیرد.

پاک نژاد افزود: با توجه به موج جدید سامانه بارشی تمام تغییرات هواشناسی رصد و به اطلاع مدیران شهرستان رسانده شود و همه ادارات و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران در آمادگی کامل باشند و در حوزه‌های خود تشکیل جلسه دهند.

وی گفت: همه ماشین آلات ادارت شهرستان در یک نقطه از شهر استقرار یابند تا برای مواقع ضروری امکان دسترسی سریع به آنها وجود داشته باشد.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان گناوه بیان کرد: دریابانی، نیروی انتظامی و بسیج و سپاه در شهرهای گناوه و ریگ و روستاهای ساحلی این شهرستان گردشگران را که در نقاط ساحلی مستقر هستند به مکان‌های ایمن انتقال دهند تا دچار حادثه نشوند.

وی اظهار داشت: طی روزهای یکشنبه تا چهارشنبه به دلیل طوفانی بودن دریا، تردد قایق‌ها، جت اسکی‌ها، شناورهای تجاری، صیادی و تفریحی در دریا ممنوع است.

فرماندار گناوه گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی، به منظور پیشگیری از حوادث و تلفات و خسارت احتمالی مسافران و گردشگران نوروزی ساحل را تخلیه و در مکان‌های امن مستقر شوند.

پاک نژاد تصریح کرد: همه اکیپ‌های هلال احمر در آمادگی کامل باشند و بخشداری‌های مرکزی و ریگ و همه دهیاران آمادگی کامل برای مقابله با بحران داشته باشند.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان گناوه خاطرنشان کرد: ادارات خدمات رسان برق، آب و گاز نسبت به تشکیل جلسه بحران اقدام و همه اعضا در این ادارات حضور داشته باشند.

فرماندار گناوه گفت: بررسی وضعیت سوخت و بازدید از جایگاه‌های توزیع سوخت و اعلام وضعیت موجود سوخت جایگاه‌ها به فرمانداری در دستور کار شرکت توزیع سوخت باشد.

پاک نژاد از اصحاب رسانه که لحظه به لحظه در بحران‌ها همراه با مسئولان حضور فعال دارند و رویدادهای این شهرستان در بارندگی‌های اخیر و حضور گردشگران را منعکس می‌کنند تقدیر کرد./مهر


نام:
ایمیل:
* نظر: