کد خبر: ۴۱۴۸۳
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
ارتفاع موج به ۳ متر می‌رسد؛
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از ورود دو سامانه بارشی به استان بوشهر خبر داد و گفت: بارندگی از روز چهارشنبه آغاز و تا روز دوشنبه هفته آینده ادامه دارد.
ورود ۲ سامانه بارشی به استان بوشهر/ تداوم بارندگی تا هفته آینده

به گزارش تدبیر نو؛ پیام مساعدی  اظهار داشت: از اواخر روز چهارشنبه تا اواخر روز دوشنبه آینده با ورود و نفوذ متوالی دو سامانه ناپایدار بارشی به غرب و جنوب غرب کشور، ناپایداری‌های جوی در استان افزایش یافته و آسمان استان به تناوب ابری و بارانی خواهد بود.

وی اضافه کرد: تحت تأثیر فعالیت سامانه بارشی اول، روزهای پنجشنبه و جمعه، در برخی نقاط استان بارش پراکنده باران همراه با وزش باد شدید غالباً جنوب شرقی و گاهی رعد و برق پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: همراه با وزش باد، خیزش گرد و خاک در استان و مناطق مستعد در خارج از استان و در پی آن کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

وی افزود: روز شنبه موقتاً بارندگی‌ها در سطح استان متوقف می‌شود اما با ورود سامانه بارشی دوم، بارندگی‌ها مجدداً از روز یکشنبه آغاز و تا اواخر روز دوشنبه ادامه می‌یابد.

مساعدی ادامه داد: طی این مدت وزش باد شدید، بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و احتمال ریزش تگرگ پیش بینی می‌شود و انتظار می‌رود در روز یکشنبه، بارندگی‌ها از مقدار و شدت بیشتری برخوردار باشد.

وی تصریح کرد: همزمان با افزایش ناپایداری‌های جوی و وزش باد شدید طی روزهای پنج شنبه تا اواخر روز دوشنبه، خلیج فارس به تناوب مواج و طوفانی پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: انتظار می‌رود طی این مدت بویژه در روزهای پنج شنبه و یکشنبه آینده سرعت وزش باد جنوب شرقی به بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا به بیش از سه متر برسد.

وی افزود: توصیه می‌شود طی این مدت، هنگام ترددهای دریایی احتیاط لازم و ملاحظات ایمنی مد نظر قرار گیرد و حتی الامکان از ترددهای غیر ضروری اجتناب شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: