کد خبر: ۴۱۴۸۰
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷
استاندار بوشهر:
استاندار بوشهر با بیان اینکه خیرین سهم ۵۰ درصدی در ساخت مدارس استان بوشهر دارند گفت: سبک معماری و سازه‌های ایمن در ساخت مدارس استان بوشهر مد نظر باشد.
سبک معماری و سازه‌های ایمن در ساخت مدارس استان بوشهر مد نظر باشد

به گزارش تدبیر نو، عبدالکریم گراوند صبح سه‌شنبه در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان بوشهر اظهار داشت: در زمینه سرانه آموزشی و تراکم دانش‌آموزان وضعیت استان بوشهر به نسبت میانگین کشوری بهتر است ولی باید به سمتی برویم که با کمک خیرین شاهد توسعه فضای آموزشی استان باشیم.

وی با تقدیر از خیرین مدرسه‌ساز بوشهر خاطرنشان کرد: ایران عزیز از ظرفیت‌های بسیار زیادی برخوردار است که می‌توانیم در زمینه تولید و توسعه نقش آفرینی کنیم و این نقش‌آفرینی در گرو نیروی انسانی توانمند است.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه توسعه و پیشرفت و استفاده از ظرفیت‌ها نیازمند توجه به تربیت نیروی انسانی است، تصریح کرد: این سرمایه در اختیار آموزش و پرورش است و فراهم‌کردن امکانات برای این نسل کاری بسیار ارزشمند است که خیرین مدرسه‌ساز پرچم‌دار این حرکت دینی و انسانی هستند.

وی با اشاره به اینکه خیرین مدرسه‌ساز الگویی برای سایر بخش‌ها برای انجام کارهای خیر شده‌اند، بیان کرد: در این دنیایی که بعضاً دچار فراموشی می‌شویم ولی پرچم دار از خودگذشتی خیرین مدرسه‌ساز هستند که دیگر بخش‌ها از آنها الگو گرفته‌اند.

گراوند کار خیرین مدرسه‌ساز را بسیار ارزشمند دانست و ادامه داد: خیرین مدرسه‌ساز ما بر اساس اعتقادات دین و الهی که دارند در راستای توسعه و آبادانی کشور پرچمی را بلند کردند و در کنار هم کارهای بزرگی انجام داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی در گزارشی می‌بینیم که خیرین نیمی از مدارس استان را ساخته‌اند، باید قدردان این افراد باشیم که در زمینه توسعه فضای آموزشی استان بوشهر نقش داشته‌اند.

استاندار بوشهر افزود: خیرین مدرسه‌ساز نیازی به این مراسم تجلیل ندارند و این مراسم برای ما است که این فرهنگ خیریه نهادینه شود. اگر دیروز فقط به فکر ساختمان‌سازی بودیم، اکنون ایمن‌سازی مدارس و تجهیز مدارس به یک دغدغه برای خیرین تبدیل شده است.

وی اضافه کرد: نوسازی مدارس باید چند موضوع را مد نظر داشته باشد؛ یکی از آنها این است که قیمت‌ها با نظارت مناسب تعیین شوند و این نگاه در بین پیمانکاران باشد که با یک ریال کمتر هم در ساخت مدرسه مشارکت کنند.

گراوند خواستار توجه به معماری و سازه‌های ایمن در زمینه مدرسه‌سازی شد و افزود: ایمن‌سازی مدارس و ساخت‌وسازها از دغدغه‌های اصلی باشد. زمان در حوزه احداث مدارس کوتاه شود./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: