کد خبر: ۴۱۴۷۵
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
با حضور پرفسور احمد دالکی:
تدبیرنو،آیین اختتامیه چهارمین دوره مسابقات علم نجوم و تجلیل از دانش آموزان برتر این دوره از مسابقات با حضور مدیر آموزش و پرورش دشتستان و پرفسور احمد دالکی پدر علم نجوم آماتور ایران برگزار شد.
سید حسن لواسانی فرد عصر بیستم اسفند ماه در آیین تجلیل از دانش آموزان برتر مسابقات علم نجوم در محل پژوهش سرای متقین برازجان اظهار داشت: نجوم سبب می شود که  بچه ها شناخت نسبی به جهان پیرامون خود پیدا کنند.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم که نشانه های شناخت انسان را در ستاره ها و آسمان می داند گفت: برای شناخت خداوند عالمیان باید از ابزارهای آن مثل طبیعت و نجوم استفاده کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: برای کسب علوم مختلف علاوه بر مطالعه کتاب باید از سخنان و اندیشه بزرگان آن علوم نیز بهره ببریبم و امروز در این آیین از تجربیات پرفسور دالکی برای آشنایی با نجوم و شنخت دنیای پیرامونمان استفاده می کنیم.

لواسانی فرد ضمن تشکر از همراهی اولیا و بویژه مادران دانش آموزان در راه فراگیری مهارت های مختلف اظهار کرد: با داشتن چنین دانش آموزانی با استعداد و خلاق در زمینه های مختلف علمی  آینده ای درخشان و نوید بخش در انتظار دشتستان است.

گفتنی است در این آیین احمد دالکی پدر علم نجوم آماتور ایران به بیان خاطراتی از نحوه آشناییش با علم نجوم و ستاره شناسی و مباحثی از این رشته علمی پرداخت. 

نام:
ایمیل:
* نظر: