کد خبر: ۴۱۲۸۹
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
با استقبال گرم مردم شهیدپرور خارگ پیکر مطهر سه شهید گمنام وارد این جزیره شد.
پیکر سه شهید گمنام وارد خارگ شد

به گزارش تدبیر نو؛ محمود رضایی در حاشیه مراسم استقبال از سه شهید گمنام  اظهار کرد: جزیره خارگ بعنوان یکی از مراکز مهم و حیاتی کشور نقشی تأثیر گذار در هشت سال دفاع مقدس داشته است.

وی افزود: نقش آفرینی این جزیره در تاریخ اسلامی ایران ماندگار خواهد بود، خارگ به تعداد روزهای جنگ توسط رژیم بعث عراق بمباران شد ولی لحظه‌ای صادرات نفت خام که بعنوان شریان حیاتی اقتصاد کشور بود قطع نشد.

بخشدار ویژه خارگ تصریح کرد: جبهه خارگ یکی از مهمترین و حیاتی ترین جبهه‌های جنگ بود ولی اهالی شریف خارگ از جبهه خارگ به جبهه‌های جنوب به خصوص خرمشهر و ابادان اعزام می‌شدند و این اهالی شریف این جزیره شهدای زیادی را تقدیم انقلاب اسلامی ایران کردند.

رضایی گفت: خارگ از لحاظ تقدیم شهدا به انقلاب اسلامی ایران منحصر به فرد است و در تمام زمان درس ایثارگری و مقاومت صادر کرده است، شهید صنعت، شهید حادثه منا، شهید اتش، شهید دریا و اینگونه که خارگ به نماد مقاومت ایران اسلامی تبدیل شده است.

بخشدار ویژه خارگ در پایان یادآور شد: امروز خارگ افتخار میزبانی از سه شهید گمنام را دارد و فردا مراسم تشیع فرزندان روح الله (ره) در جزیره خارگ با حضور پرشور اهالی متدین و شریف خارگ برگزار خواهد شد./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: