کد خبر: ۴۰۶۱۹
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
مدیر جهادکشاورزی گناوه گفت: طرح کاداستر(حدنگار) زمین های کشاروزی برای صدور سندهای ثبتی به مساحت 52 هزار و 251 هکتار در روستاهای این شهرستان اجرا شد.
 به گزارش تدبیر نو،امان الله حیدری  افزود: در اجرای این طرح تاکنون سه هزار و 930 نفر از بهره برداران بخش کشاورزی در سامانه جامع پهنه بندی و مدیریت داده های کشاورزی شناسایی و ثبت شدند.
وی اظهارداشت: پیش بینی می شود این طرح در 75 هزار هکتار از زمین های کشاورزی روستاهای این شهرستان اجرایی شود.
حیدری گفت: تولید اطلاعات و آمار و ایجاد بانک‌ها و پایگاه‌های اطلاعاتی برای ارائه خدمات به حوزه‌های مختلف بخش کشاورزی، تحقق اهداف دولت الکترونیک در بخش کشاورزی بویژه در حوزه مالکیت و حقوقی، پاسخ به استعلام‌های دستگاه‌های ذیربط و مردم با سرعت و دقت بالا و شفاف‌سازی در وصول مطالبات دولت در اراضی از مهم‌ترین مزایای اجرای طرح کاداستر زمین های کشاورزی است.
وی بیان کرد: ایجاد و امکان ساماندهی و مدیریت بر زمین‌های کشاورزی از نظر وضعیت کاربری، نوع مالکیت، میزان ملک، وضعیت بهره‌برداری و ارائه تسهیلات بهتر و سریع‌تر به کشاورزان و رفع تعارضات و تداخلات بین دولت و مردم و شفاف‌سازی و تثبیت مالکیت اراضی از دیگر مزایای اجرای این طرح است.
حیدری به دیگر فعالیت های این نهاد درسال جاری اشاره کرد و افزود: پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی مستقل به میزان 6 میلیاردریال، مشاغل خانگی پشتیبان به میزان 10میلیاردریال، اشتغال فراگیر باسود 18 درصد برای پرورش مرغ گوشتی به ارزش 9 میلیارد ریال با پیش بینی ایجاد اشتغال 7 نفر، اجرای طرح های آبیاری تحت فشار در روستاهای تابعه به مساحت 320 هکتار از محل اعتبارات کمک بلاعوض دولتی با 32 میلیاردریال و انجام مطالعه زهکشی در زمین های رودحله شمالی به مساحت 2 هزار هکتار با اعتبار پنج میلیارد ریال از عمده عملکرد و خدمات ارایه این مدیریت درسال جاری است.
مدیرجهاد کشاورزی گناوه گفت: اعطای تسهیلات بانکی از محل اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری با سود 4 درصد به ارزش 219 میلیارد و 900 میلیون ریال با پیش بینی ایجاد اشتغال برای 266 نفر از دیگر فعالیت های مهم جهادکشاورزی این شهرستان است.
وی افزود: این تسهیلات برای ساخت وتکمیل کشتارگاه، انجماد وبسته بندی مرغ شرکت ضامن آهو، ساخت و تکمیل کارخانه جوجه کشی، احداث واحدهای پرواربندی گوساله صنعتی و پرورش گاوشیری صنعتی و سنتی، مکانیزاسیون و هوشمندسازی مزارع پرورش میگو، پرورش گوسفند ، شتر و بز داشتی، پرورش اسب و آهو، گاومیش، زنبور عسل و کشت گیاهان دارویی اختصاص و پرداخت شده است.
حیدری یادآورشد: توزیع اقلام اساسی درقالب کمیته تنظیم بازار شامل 630 تن مرغ منجمد،430 تن گوشت گوساله منجمد، 310 تن گوشت گرم گوسفندی، 470تن گوشت منجمد گوسفندی، 290 تن برنج، 190 تن برنج هومالی و 10 تن شکر سفید امسال انجام شده است.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: