کد خبر: ۴۰۵۸۵
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر خبر داد
دوراهکی با بیان اینکه آموزش های مهارتی در بخش های سکونتگاه های غیر رسمی، جوار دانشگاه، روستا و عشایر، زندان،صنایع و اصناف،محیط کار واقعی، صنایع ضمن کار و پادگان ها ارایه می شود گفت: در 10 ماهه سال جاری بیش از 24 هزار و 600 نفر در بخش دولتی آموزش های مهارتی را فرا گرفته اند.
به گزارش تدبیرنو، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر صبخ امروز در حاشیه برگزاری نمایشگاه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در بوشهراظهار داشت: در سال 1353 تيم سياري تحت عنوان صندوق كار آموزي كه زير نظر منطقه فارس اداره مي شد در محل ميدان امام فعلي احداث و در رشته هاي جوشكاري برق لوله كشي آب سرد و گرم و برق ساختمان فعاليت خود را شروع كرد وكلاس هاي آموزشي ابتدا در چادر و سپس در كانكس هايي به همين منظور ساخته شده بود داير مي شد که پس از انقلاب با سرمای گذاری در این بخش مراکز آموزش فنی و حرفه ای به 15 مرکز توسعه یافته است.

عبدالمجید دوراهکی با بیان اینکه روند رو به رشد توسعه مراكز ثابت ، سيار ، پادگانها، جوار دانشگاه،جوار صنعت و زندان در سال هاي متمادي ادامه داشته و در حال حاضر اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر با15 مركز آموزشي ثابت ، 10 مرکز آموزش سیار و 135 آموزشگاه  فنی و حرفه ای آزاد در کلیه شهرستانهای استان فعاليت مي نمايد،اظهار داشت: آموزش فنی و حرفه ای با دارا بودن نیروهای متخصص و مجرب دوره های آموزشی را در 95 کارگاه آموزشی به علاقه مندان به فراگیری مهارت ارایه می شود.

وی از توسعه آموزش های مهارتی در 80 روستای استان بوشهر پس از انقلاب خبر داد و افزود: در راستای توسعه عدالت آموزشی در نقاط محروم و کمتر توسعه یافته آموزش های مهارتی در 4 شهرستان دشتی،دشتستان،بوشهر و دیلم برای عشایر و در سکونتگاه های غیر رسمی ارایه شده است.

دراهکی از توسعه آموزش های مهارتی در زندان های شهرستان های دشتی،بوشهر و دشتستان در راستای توانمندسازی زندانیان برای ورود موفق به جامعه اشاره و اظهار کرد: در جهت تربیت نیروی ماهر در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی آموزش های مهارتی در 4 دانشگاه معتبر استان بوشهر ارایه شده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر از انعقاد 54 تفاهم نامه همکاری در راستای ترویج آموزش های مهارتی در بین همه احاد جامعه با دیگر دستگاه ها و نهادهای اجرایی خبر داد و افزود: در همین راستا اولین مدرسه کسب و کار کشور با انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه خلیج فارس بوشهر در جهت توانمندسازی دانشجویان در دهه مبارک فجر در استان بوشهر افتتاح خواهد شد.

وی به افتتاح 5 کارگاه های آموزشی در کمپ های ترک اعتیاد شهرستان های دشتستان و گناوه در دهه فجر در راستای توانمندسازی معتادان بهبود یافته در جهت حضور موفق در بازار کسب و کار در راستای کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی منسجم و هدفمند آموزش های مهارتی از توانمندسازی 200 نفر در سال قبل از انقلاب به توانمند سازی 35 هزار نفر بطور سالیانه در استان بوشهر سوق داده شده است.

دوراهکی افتتاح اولین مرکزتائید صلاحیت حرفه ای شاغلین در صنعت کشور در استان بوشهر را از دیگر دستاورد های آموزش فنی و حرفه ای دانست و اضافه کرد: این مرکز در راستای تفاهم نامه همکاری با مجتمع شرکت گاز پارس جنوبی در دهه مبارک فجر در شهرستان عسلویه افتتاح خواهد شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر  از توسعه حرفه های مهارتی از سه حرفه آموزشی قبل از انقلاب به اجرای 400 حرفه آموزشی در سال 97 خبر داد و اظهار کرد: ایجاد 35 کارگاه آموزشی در پادگان ها و یگان های نظامی از دیگر دستاورد های آموزش فنی و حرفه ای در دوران چهل ساله انقلاب اسلامی بوده است.

وی با بیان اینکه آموزش های مهارتی در بخش های سکونتگاه های غیر رسمی، جوار دانشگاه، روستا و عشایر، زندان،آسیب های اجتماعی،صنایع و اصناف،محیط کار واقعی،بین کارگاهی،جوار کارگاهی،صنایع ضمن کار وپادگان ها ارایه می شود گفت: در 10 ماهه سال جاری بیش از 24 هزار و 600 نفر در بخش دولتی آموزش های مهارتی را فرا گرفته اند.

دوراهکی از توسعه آموزش های مهارتی در بخش خصوص پس از انقلاب اسلامی در 135 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای خبر داد و اظهار داشت: در همین راستا سالانه بیش از 10 هزار نفر آموزش های مهارتی را در بخش های صنعت،خدمات،کشاورزی و فرهنگ و هنر در این آموزشگاه های فرا می گیرند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر از نگاه ویژه آموزش فنی و حرفه ای به همه بخش ها اشاره و خاطرنشان کرد: آموزش فنی و حرفه ای با تمام ظرفیت ها و استفاده از 130 مربی متخصص و توانمند آماده ارایه آموزش های مهارتی مورد نیاز صنایع و اصناف جهت تربیت نیروی ماهر در راستای ایجاد اشتغال پایدار در جامعه است.

وی از برگزاری اولین دوره مسابقات آزاد مهارتی ساخت انیمیشن و موشن گراف های مهارتی کشور به میزبانی استان بوشهر خبر داد و افزود: این مسابقات با حضور 30 استان از 18 الی 20 اسفند ماه سالی جاری در شهر بوشهر با حضور تمامی علاقه مندان در حوزه برگزار می شود.

دوراهکی تاکید کرد: شرکت در این مسابقه هیچ گونه محدویت سنی نداشته و همه افراد ماهر در حوزه ساخت انیمیشن و موشن گرافیگ با موضوعات مهارتی می توانند در مسابقات شرکت کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: